środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Nasza interwencja: przy ul. Wiejskiej 2 jednak powstanie (mały) plac zabaw

2017-07-26 12:04:37 (ost. akt: 2017-07-27 13:52:32)
Dzięki interwencji naszej oraz radnego Janusza Zaborowskiego ratusz postanowił zamontować na tym osiedlu nowy plac zabaw

Dzięki interwencji naszej oraz radnego Janusza Zaborowskiego ratusz postanowił zamontować na tym osiedlu nowy plac zabaw

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

— Kogoś ruszyło sumienie czy może zbliża się rok wyborczy? — retorycznie pyta nasza czytelniczka, która właśnie poinformowała nas o tym, że na osiedlu u zbiegu ulicy 1 Maja i Wiejskiej w Iławie powstanie tak potrzebny w tym miejscu mały plac zabaw.

O potrzebie postawienia w tym miejscu placu zabaw lub też nawet najzwyklejszej piaskownicy pisaliśmy na naszym portalu pod koniec marca tego roku.
— Jedyna atrakcja dla dzieci w okolicach naszego bloku jest wówczas, gdy spadnie deszcz. Wtedy przynajmniej mogą założyć gumaki i brodzić w kałużach — mówiła wówczas nasza czytelniczka, która zwracała uwagę na brak jakiegokolwiek placu zabaw przy jednym z największych bloków mieszkalnych w Iławie.


Zdjęcie wykonane telefonem przez naszą czytelniczkę w marcu 2017. Prowizoryczna piaskownica służyła dzieciom tylko kilka dni, bo ostatnie deszcze ją rozmyły

— Mieszkamy tu od pięciu lat i z roku na rok jest coraz gorzej jeśli chodzi o najbliższe otoczenie naszego bloku — mówi iławianka. — Pomijając już fakt, że należący do miasta teren mający uchodzić na parking jest tak naprawdę jednym wielkim wyboiskiem, przez które mieszkańcy naszego bloku co chwila muszą naprawiać zawieszenia w swoich samochodach, to najważniejszym problemem, przynajmniej w odczuciu dzieci i ich rodziców, jest brak bezpiecznego i funkcjonalnego placu zabaw — dodawała nasza czytelniczka.


Okazuje się, że w ostatnich tygodniach coś się w tej kwestii ruszyło. Na placu pomiędzy blokami przy ul. 1 Maja i Wiejskiej rozpoczęły się prace.
— Czyżby powstawał tu plac zabaw? Kogoś ruszyło sumienie czy może zbliża się rok wyborczy? — pyta retorycznie iławianka. — Jeśli dzieci będą miały się gdzie pobawić, to między innymi dzięki wam — dodaje czytelniczka.

Będzie zjeżdżalnia,
będzie piaskownica

— Plac zabaw powstanie, ale na pewno nie dzięki artykułowi w waszej gazecie. To efekt naszego planowanego działania, w tej sprawie nie wpłynęły do nas żadne wnioski — twierdzi Jarosław Pruchniewski z wydziału bieżącego utrzymania miasta. Trochę to się rozmija z informacją, którą w marcu przekazała nam Anna Wanic. Kierownik tego wydziału mówiła wówczas na naszych łamach:
— Mieszkańcy bloków z tej części miasta mogą w ratuszu złożyć wniosek o zapisanie w przyszłorocznym budżecie nowej inwestycji, czyli w tym przypadku placu zabaw. Wówczas, jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, realizacja odbyłaby się w 2018 roku. Takie wnioski mieszkańcy mogą składać indywidualnie lub jako wspólnota mieszkaniowa do końca sierpnia tego roku — tłumaczyła Anna Wanic.

Czy to dzięki nam powstanie plac zabaw czy też nie, nie ma jednak aż tak wielkiego znaczenia, bo najważniejsze jest, że inwestycja w ogóle się rozpoczęła.
— W tym miejscu plac zabaw istniał zawsze. Po prostu poprzednie urządzenia były już mocno zniszczone i na wniosek mieszkańców zostały zdemontowane, a teraz zamontujemy nowe — tłumaczy Pruchniewski.
Oprócz piaskownicy ma w tym miejscu być jeszcze m.in. zjeżdżalnia i huśtawka.

Skontaktowaliśmy się z też z Januszem Zaborowskim, radnym miejskim z tego regionu.
— Plac zabaw w tym miejscu jest wręcz niezbędny — mówi radny. — Po zdemontowaniu starego pojawił się problem, bo okazało się, przynajmniej początkowo, że nie ma możliwości postawienia nowego. Pracownik ratusza Jarosław Pruchniewski twierdził, że na tym osiedlu niedługo będzie budowa i nie ma sensu w tym momencie inwestować w plac zabaw dla dzieci. Poszedłem więc z egzemplarzem waszej gazety, w której był artykuł o tym miejscu, do Anny Wanic, rozmawiałem też na ten temat z burmistrzem Adamem Żylińskim. Obiecano mi, że urząd miasta na pewno zadba o nowy plac zabaw i jak widać, słowa dotrzymał — mówi radny Zaborowski.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages