Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Łańcuch Światła w Iławie dziś wieczorem przy Sądzie Rejonowym

2017-07-20 10:40:26 (ost. akt: 2017-07-20 11:33:36)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Dziś tj. w czwartek 20 lipca, o godz. 21:00 w Iławie odbędzie się pokojowa demonstracja przeciwko zmianom w sądownictwie forsowanym przez rząd. Wydarzenie publiczne: Łańcuch Światła odbędzie się przy Sądzie Rejonowym w Iławie przy ul. Kopernika 4. Planowany czas demonstracji godz. 21:00 – 4:00.

— Idea Łańcucha Światła rozlewa się po całej Polsce. W niedzielę i we wtorek głos setek tysięcy osób wybrzmiał w kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce. Choć większość uwagi koncentrowała się na tym co działo się pod Pałacem Prezydenckim, sukces nie byłby możliwości dzięki mobilizacji obywatelek i obywateli w miasteczkach i miastach – pisze na stronie fb inicjatorka iławskiej demonstracji Dominika Kasprowicz.
— W czwartek chcemy wysunąć je na pierwszy plan. Wolne sądy to nie sprawa tylko Warszawy, ale wszystkich obywateli. To nie spór o władzę, a o to czy w sądach, zarówno tych mniejszych, rejonowych, jak i apelacyjnych, będą zapadać wyroki wolne od politycznych nacisków. — Dlatego w czwartek o 21:00 zbieramy się pod sądami w całej Polsce. Bierzemy ze sobą świeczki i tworzymy wielki Łańcuch Światła. Gromadzimy się pod dwoma hasłami: Chcemy Weta i Wolne Sądy. Nie zabieramy emblematów partii i organizacji politycznych.
W Warszawie, pod Sejmem pokażemy wszystko co się działo w całej Polsce. Zbierzemy razem wszystkie wydarzenia z miast i miasteczek. Niech wszyscy zobaczą siłę ogólnopolskiego sprzeciwu!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak #2383024 | 83.9.*.* 26 lis 2017 08:20

    Głupia baba

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages