środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Kierował fordem mając 2 promile

2017-07-20 09:44:18 (ost. akt: 2017-07-20 09:47:48)

Autor zdjęcia: mat. policji

Jeden z mieszkańców powiatu iławskiego zauważył, że samochodem jedzie osoba, która wcześniej spożywała alkohol o wszystkim poinformował oficera dyżurnego. Pijanego kierowcę zatrzymano. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu, niektórzy nadal wsiadają za kierownicę. Tak właśnie postąpił wczoraj mieszkaniec gminy Kisielice. Kiedy oficer dyżurny odebrał telefon w słuchawce usłyszał, że jedną z dróg w gminie Kisielice jedzie mężczyzna fordem i jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Zgłaszający opisał samochód oraz kierunek, w którym jadą mężczyźni. Dzięki, krótkiej informacji od świadka  skierowany na miejsce patrol zatrzymał 63 – latka. Okazało się, że mężczyzna postanowił pojeździć samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że mieszkaniec gminy Kisielice nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Ma natomiast prawo jazdy kategorii T, które zostało mu zatrzymane.
Sprawa trafi niebawem do sądu.


Pamiętaj !
Jeśli piłeś i chcesz wrócić do domu po imprezie wystarczy skorzystać z taksówki lub poprosić o odprowadzenie auta znajomego, który nie pił.
Jeżeli nie masz pewności co do swojego stanu trzeźwości przyjdź do najbliższej komendy policji i sprawdź. Wpłynie to na poprawę stanu bezpieczeństwa na naszych drogach ponieważ jednym z największych zagrożeń są właśnie nietrzeźwi kierujący.

Policjanci skontrolują każdą osobę, która przyjdzie sprawdzić swój stan trzeźwości.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages