Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Młodzi iławianie kibicowali naszym najlepszym lekkoatletom w Bydgoszczy

2017-07-17 17:00:53 (ost. akt: 2017-07-17 13:25:45)
Pamiątkowe zdjęcie ekipy z Iławy z kulomiotem Konradem Bukowieckim

Pamiątkowe zdjęcie ekipy z Iławy z kulomiotem Konradem Bukowieckim

Autor zdjęcia: Archiwum uczestników

Od czwartku do niedzieli (13-16 lipca) odbywały się w Bydgoszczy Mistrzostwa Europy młodzieżowców U 23 w lekkoatletyce. 13 dzieci z Iławy, z programu "Lekkoatletyka dla każdego", miało okazję kibicować Polakom w pierwszych dwóch dniach imprezy.


Dzieci kibicowały podczas wszystkich biegów Ewy Swobody. Kibicowaliśmy również Konradowi Bukowieckiemu podczas eliminacji pchnięcia kulą, Sofii Ennaoui w eliminacjach biegu na 1500 m, czyli polskim superbohaterom.

Podczas zawodów ustawione było miasteczko lekkoatletyczne, na którym dzieci rywalizowały w 5-boju: rzut oszczepem do celu, skok w dal z miejsca, pchnięcie kulą, bieg na 30 m oraz 30 m przez płotki. Po ukończeniu minizawodów każde dziecko otrzymało medal i dyplom pamiątkowy, a dekorowała Barbara Madejczyk, polska olimpijka i była rekordzistka polski w rzucie oszczepem. 

Dzieci zbierały autografy od polskiej reprezentacji oraz robiły sobie z nimi zdjęcia. Spotkały m.in. Tomasza Majewskiego, Sebastiana Chmarę, Pawła Wojciechowskiego, a nawet Otylię Jędrzejczak, która kibicowała polskim lekkoatletom wraz z grupą pływacką.
Niesamowite emocje towarzyszyły podczas finału biegu na 100 m, który zwyciężyła Ewa Swoboda, kolejną porcją przeżyć była dekoracja i hymn Polski.

Nadesłała: Aneta Ostanek
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages