Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Sporo niepokojących zgłoszeń do straży pożarnej. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał

2017-07-17 11:32:09 (ost. akt: 2017-07-17 12:13:24)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Minione dni obfitowały w wydarzenia, do których wzywani byli strażacy. Treść zgłoszeń zapowiadała się groźnie, ale na szczęście stan faktyczny okazywał się mniej groźny.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (16-17 lipca) kobieta zawiadomiła straż pożarną o pozostawionych rzeczach jakiejś osoby przy bagnie w miejscowości Żakowice w gminie Susz. Istniało podejrzenie, że człowiek mógł utonąć. W takich przypadkach natychmiast wzywana jest grupa nurkowa z Ostródy, co uczyniono. Została jednak zawrócona, gdyż właściciel owych rzeczy pojawił się w domu i alarm ugaszono.

Także 16 lipca pojawiła się informacja, że w miejscowości Wiśniówek w gminie Susz doszło do potrącenia dziecka. Na szczęście okazało się, że informacja nie był doprecyzowana. 9-letnie dziecko jadące rowerem uderzyło w stojący samochód i się przewróciło. Osoba zgłaszająca zastała widok dziecka leżącego na jezdni tuż przy aucie, stąd treść zgłoszenia.


W piątek 14 lipca strażacy odebrali zgłoszenie o osobie wołającej pomocy na jeziorze Ewingi w gminie Zalewo. Zanim strażacy dojechali otrzymali informację, że wywróciła się żaglówka z parą na pokładzie. Osobom tym pomogła załoga z przepływającej niedaleko innej łódki. Nikt nie ucierpiał.

Również w piątek 14 lipca strażacy interweniowali w sprawie poszkodowanego bociana. Do incydentu doszło w Limży w gminie Kisielice. Bocian zaczepił nogą o gałąź i zwisał przy gnieździe. Zauważyli to przechodnie i zgłosili straży, która wyratowała ptaka z opresji.

m.rogatty@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages