Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Znalazł kartę do bankomatu i zrobił nią zakupy

2017-07-17 11:45:05 (ost. akt: 2017-07-17 11:30:28)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 42–latkowi, który przywłaszczył znalezioną kartę bankomatową i dokonał nią kilku transakcji. Funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę kradzieży i zatrzymali go.

Oficer dyżurny iławskie policji został poinformowany o przywłaszczeniu karty do bankomatu. Właścicielka karty będąc w domu zaczęła dostawać sms-y z banku o dokonanych właśnie transakcjach w sklepie spożywczym, wtedy zorientowała się, że zginęła jej karta do bankomatu. Kobieta o wszystkim poinformowała policjantów. Ustalono, gdzie zostały dokonane transakcje, kiedy pokrzywdzona utraciła kartę. Okazało się, że sklepy, w których sprawca zrobił zakupy posiadają monitoring. Policjanci po przejrzeniu obrazu z kamer wytypowali sprawcę przywłaszczenia karty.

Funkcjonariusze ustalili, gdzie przebywa mężczyzna. 42–latek oświadczył, że faktycznie znalazł kartę do bankomatu, zrobił nią zakupy w kilku sklepach po czym pociął i wyrzucił do śmietnika. Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. 42–latek podczas zatrzymania miał 3,4 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Iławy po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut.
Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages