Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Pijana 19-latka uderzyła w znak drogowy. Prawo jazdy ma dopiero od roku i dwóch miesięcy

2017-07-14 13:55:27 (ost. akt: 2017-07-14 14:03:22)
Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek przed godziną 1:00 na ulicy Szeptyckiego w Iławie

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek przed godziną 1:00 na ulicy Szeptyckiego w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w nocy w Iławie. 19-latka kierując citroenem straciła panowanie nad pojazdem i na zakręcie uderzyła w znak drogowy. W trakcie zdarzenia okazało się, że młoda mieszkanka Gdyni ma 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 19-latce, które miała dopiero rok i dwa miesiące.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek przed godziną 1:00 na ulicy Szeptyckiego w Iławie.
— Jak wstępnie ustalili policjanci, 19-latka kierująca citroenem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i na zakręcie uderzyła w znak drogowy — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

W trakcie czynności okazało się, że kierującej jak i pasażerowi nic poważnego się nie stało. Policjanci sprawdzili dokumenty kierującej oraz jej stan trzeźwości. Badanie alkomatem wskazało 0,8 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy młodej mieszkance Gdyni, które miała dopiero rok i dwa miesiące.

— Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi — dodaje rzeczniczka KPP Iława.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

— Dodatkowo w stosunku do osób, które w okresie 2 lat od dnia wydania im po raz pierwszy prawa jazdy dopuściły się przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, może zostać zastosowane cofnięcie uprawnień. Chodzi tu o spowodowanie wypadku drogowego bądź też jazdę pod wpływem alkoholu. Młody kierowca straci prawo jazdy również, gdy popełni jedno z trzech wykroczeń: spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będzie kierować po wypitym wcześniej alkoholu lub przekroczy prędkość powyżej 30 km/h — tłumaczy Joanna Kwiatkowska.


Auto, którym kierowała pijana 19-latka, stoi na parkingu przy ul. Szeptyckiego
Fot: Mateusz Partyga

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. paragraf #2300455 | 88.156.*.* 3 sie 2017 13:51

    To taka sama szczylówa, jak jedna która koniecznie chciała mnie przejechać jadąc "pod prąd" ulicą jednokierunkową! I jeszcze mordą dziamgotała, ciemnota popier....a!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages