Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Dwóch pijanych kierowców ma kary w zawieszeniu i po 5 tys. zł grzywny

2017-07-14 11:06:43 (ost. akt: 2017-07-14 11:14:16)

Dwóch kierujących dobrowolnie poddało się karze po tym jak usłyszeli zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzn czeka kara pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz zapłacenie świadczenia pieniężnego w kwocie 5 tys. zł na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.


Policjanci z iławskiej jednostki  pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 26- latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że w godzinach nocnych oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kolizji drogowej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 26 – latek kierujący oplem na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu doprowadzając do najechania na vw. Policjanci zbadali jego trzeźwość. Alkomat wskazał 2,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Przedstawiono mu zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze.
Czeka go  miesiąc pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat tytułem próby, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lata, zobowiązanie do powstrzymania się od nadużywania alkoholu lub innych środków odurzających oraz powstrzymania się od przebywania w środowisku osób spożywających alkohol i zażywających inne środki odurzające. 26 – latek musi również zapłacić świadczenie pieniężne w kwocie 5 tys. zł na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Policja zatrzymała go do kontroli drogowej kierującego vw. Mundurowi sprawdzili dokumenty pojazdu a kiedy poprosili o prawo jazdy okazało się, że 37  - latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Sprawdzono trzeźwość mężczyzny. Badanie alkomatem wskazało, że mieszkaniec powiatu kieleckiego ma 0,7 promila alkoholu w organizmie. 37-latek także dobrowolnie poddał się karze.
Kara: 2 miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 1 roku tytułem próby, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat i zapłacenie świadczenia pieniężnego w kwocie 5 tys. zł na rzecz tej samej fundacji.

KPP Iława


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages