Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Trzej poszukiwani mężczyźni w rękach policji

2017-07-11 09:44:11 (ost. akt: 2017-07-11 09:58:22)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Zatrzymano trzech poszukiwanych: jednego w Niemczech, drugiego podczas spaceru a trzeci sam zgłosił się na policję.

Iławscy policjanci z Zespołu do spraw Poszukiwań wspólnie z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP przez minione 2 – lata ustalali miejsce przebywania 42 – latka. Wobec mieszkańca Susza sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania. I tak 19 czerwca 2017 r. mężczyzna został zatrzymany na terenie Niemiec.

Natomiast na terenie powiatu iławskiego policjanci zatrzymali 49 – latka i 24 – latka, którzy poszukiwani byli przez sąd za jazdę samochodem na tzw. „podwójnym gazie”.

Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomymi tak m.in. wyglądały poszukiwania jednego z mieszkańców Susza. Policjanci od 2 lat nie przerwali poszukiwań i sprawdzali kolejne wątki, które mogły pomóc w ustaleniu adresu zamieszkania  42 – latka. Mężczyzna zerwał wszystkie kontakty z rodziną i znajomymi. Uciekł z Polski ponad 2 lata temu jeszcze przed wydaniem za nim listu gończego. Przez ten czas 42-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości czekając na przedawnienie spraw. A dotyczyły one oszustw i pobicia.

Z ustaleń iławskich policjantów wynikało, że 42 - latek może ukrywać się poza granicami kraju. W związku z powyższym nawiązano współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP w celu zatrzymania poszukiwanego i przewiezienia go do Polski.

Przełomowym dniem okazał się 19 czerwca 2017 roku kiedy to mężczyzna został zatrzymany w Niemczech. Następnie wszczęto procedurę ekstradycji i 42 – latek trafił do polskiego zakładu karnego. Mieszkaniec Susza najbliższe 2 lata i 10 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci na ternie Iławy. Policjanci patrolując teren miasta zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 49 – latka. Funkcjonariusze po porannej odprawie wiedzieli, że mężczyzna jest poszukiwany. Policjanci zatrzymali mężczyznę i oświadczyli mu, że jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Następnie funkcjonariusze odkonwojowali mieszkańca gminy Iława do zakładu karnego.


Tymczasem do Komisariatu Policji w Lubawie przyszedł 24 – latek. Mężczyzna oświadczył, że przyszedł do komisariatu ponieważ dowiedział się, że szukają go policjanci. Funkcjonariusze oświadczyli mieszkańcowi gminy Lubawa, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Policjanci dodali, że najbliższe 4 miesiące będzie przebywał w zakładzie karnym za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został już odkonwojowany do zakładu karnego.

KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages