Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Szantowo – Bluesowo i Rowerowo było w Siemianach

2017-07-10 12:44:44 (ost. akt: 2017-07-10 12:46:50)

W ubiegły weekend (1-2 lipca 2017 r.) w Siemianach odbył się „Szant-Blues- Rock Festiwal”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, a patronatem objął wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Sponsorem festiwalu była szkoła języków obcych „Gregor” z Iławy.


Pierwszego dnia gościły klimaty rockowo – bluesowe. O godz. 14:00 rozpoczął się przegląd kapel bluesowo-rockowych. Laureatami zostały zespoły: I miejsce „Raywach” z Brodnicy, II miejsce „Old & Young” , a III miejsce „The Good Time” (obie kapele z Iławy).

W czasie głównego koncertu można było zobaczyć i usłyszeć laureata pierwszego miejsca w/w konkursu oraz czołowe zespoły polskiej sceny bluesowej (Nocna Zmiana Bluesa i Obstawa Prezydenta) oraz lokalnych wykonawców (Bluszcz i Remedium). Sporo emocji wzbudziła również wystawa zabytkowych pojazdów pn. „Stare, ale jare”. Pojawiły się samochody osobowe, pojazdy wojskowe, motocykle i motorowery. Komisja konkursowa nagrodziła motorower DKW z 1938 r, motocykl MZ z roku 1962 i grupę pojazdów wojskowych z wyróżniającą się amfibią, które - jak powiedział właściciel - będą stanowiły podstawę organizowanego muzeum motoryzacji w Iławie. Mimo bardzo złej pogody w Siemianach zjawili się najwierniejsi fani muzyki.


W niedzielę, 2 lipca odbył się organizowany przez GOK Laseczno Rajd Rowerowy „Szlakiem Napoleońskim” z Szymbarka do Siemian. W wyprawie wzięło udział ponad 50 osób, w tym również całe rodziny. Trasa rajdu wynosiła 18 km i miała charakter rekreacyjny. Wyprawę poprowadził Dariusz Paczkowski - znawca regionu, który w ciekawy sposób opowiadał o miejscach, jakie w czasie rajdu odwiedzali rowerzyści. Były to m.in.: zamek w Szymbarku (gdzie zaczynał się rajd), osada w Solnikach oraz okolice leśniczówki w Szwalewie. Każdy uczestnik wyprawy otrzymał pamiątkową koszulkę oraz folder. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwał ratownik medyczny oraz pracownicy GOK-u Laseczno (zabezpieczenie techniczne, pojazd asekurujący).


Na mecie, w Siemianach na uczestników czekała m.in. pomysłodawczyni rajdu - Grażyna Piękos (dyrektor GOK Laseczno) i Stanisława Pańczuk, prezes „Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski, LGD w Elblągu”, który poprzez iławskie Stowarzyszenie „Przystań” współfinansował projekt „Szantowo, bluesowo i rowerowo”. W towarzystwie wym. pań i przewodnika (przebranego za Napoleona Bonaparte) dziewczynka z widowni wylosowała spośród uczestników rajdu nowy rower miejski. Otrzymała go Wiktora Sokołowska z Szymbarka.


Tego dnia imprezę zdominowała muzyka szantowa. Wśród publiczności pojawili się goście z partnerskiej gminy Pagiegai na Litwie oraz wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, pod którego patronatem odbywała się impreza. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło starosty powiatu iławskiego Marka Polańskiego z małżonką, z-cy wójta gminy Iława Bogusława Wylota 
i Przewodniczącego Rady Gminy Iława Romana Piotrkowskiego. Część koncertową rozpoczął szantymen Tomasz Kraweć, który reprezentował GOK Laseczno. Po nim wystąpili: „Sztywny Rumpel”, „Do dna”, Milda i Regina z Litwy, zespół „Shantaż” i na koniec gwiazda bluesa, zespół „Zdrowa woda”.
Ponadto publiczność miała okazję wziąć udział w konkursie promującym zdrowy styl życia.


Mimo bardzo niesprzyjającej pogody, między występującymi zespołami, a publicznością wywiązała się spontaniczna interakcja i tym samym dobra zabawa- zwłaszcza w drugim dniu festiwalu. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie bardziej łaskawa dla poczynań organizatorów.


Zapraszamy do odwiedzania i polubienia naszych stron na Facebooku: www.facebook.com/goklaseczno oraz www.goklaseczno.pl , gdzie anonsujemy kolejne imprezy przez nas organizowane, jak choćby zbliżający się XII „Festiwal Nad Jeziorakiem” w Siemianach (21-22 lipca br.), gdzie wystąpią: Jerzy Kryszak, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Marek Dyjak z zespołem, Kabaret Paranienormalni, Czerwony Tulipan, Grasz Band, Kabaret Rewers i Grzegorz Turnau z zespołem.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages