Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Pijani kierowcy i rażące przekraczanie prędkości

2017-07-10 09:50:33 (ost. akt: 2017-07-10 10:19:57)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Policjanci powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych pijanych kierowców. Dwaj mężczyźni w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Dwóch kolejnych zaś postanowiło prowadzić auto po alkoholu.

Tylko podczas jednego dnia policjanci iławskiej drogówki dokonując kontroli  prędkości w miejscowości Sampława zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy niedostosowali się do obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym. 

Pierwszy z nich, 50-letni mieszkaniec Legionowa,  jechał jaguarem z prędkością 120 km/h, przy ograniczeniu prędkości na terenie tej miejscowości do 50 km/h.

Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej  w tej samej miejscowości. 49-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego jechał mercedesem w obszarze zabudowanym z prędkością 109 km/h, a tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym obaj mężczyźni ukarani zostali przez policjantów mandatami karnymi w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali im również uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

Ale brawura na drodze to nie jedyne nieodpowiedzialne zachowanie kierowców ujawnione wczoraj przez  policjantów.
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawie w miejscowości Mortęgi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że prowadził on swoje auto mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało nie było to jego jedyne przewinienie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych policjanci ustalili,  że 22-latek   nie posiada  uprawnień do kierowania, a pojazd nie ma ważnych badań technicznych ani też opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia oc.

Samochód został przez policjantów zabezpieczony, a mężczyznę po wykonaniu czynności zwolniono. Lubawscy policjanci zatrzymali też nietrzeźwego rowerzystę. 27-letni mężczyzna jechał ul. Plac Zamkowy mając 1,2 promila w organizmie. Rower został zabezpieczony, a mężczyznę po wykonaniu czynności zwolniono.

KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages