Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

42-latek trafił do więzienia, 15-latek wrócił do ośrodka wychowawczego

2017-07-06 11:58:04 (ost. akt: 2017-07-06 11:02:05)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Policjanci z powiatu iławskiego zatrzymali dwóch poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Pierwszy z nich szukany był na podstawie zarządzenia ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Drugi poszukiwany samowolnie oddalił się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Policjanci z zespołu ds. poszukiwań iławskiej jednostki zatrzymali poszukiwanego, który nie chciał stawić się sam do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd. Funkcjonariusze, aby zrealizować zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym wielokrotnie rozpytywali rodzinę oraz znajomych poszukiwanego.

— Policjanci sprawdzali różne adresy, pod którymi mógł przebywać 42–latek. Kiedy ustalili gdzie mężczyzna pracuje pojechali sprawdzić wskazany adres. Okazało się, że mieszkaniec gminy Iława był w pracy — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

42-latek zdziwiony widokiem policjantów powiedział, że pracował w różnych miejscach naszego województwa i nie wiedział, że jest poszukiwany. Mężczyzna szukany był za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. 42–latek został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 8 miesięcy.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci w domu. Funkcjonariusze uzyskali informacje, że 15-latek samowolnie oddalił się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.
— Policjanci ustalili, że młody mieszkaniec Iławy może przebywać teraz w domu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali do jego miejsca zamieszkania. Okazało się, że faktycznie 15-latek jest w domu — mówi rzeczniczka KPP Iława.

Funkcjonariusze wylegitymowali młodego mieszkańca Iławy i potwierdzili, że jest poszukiwany ponieważ samowolnie oddalił się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Policjanci zatrzymali 15-latka i przetransportowali go do Policyjnej Izby Dziecka, skąd zostanie przekazany opiekunom ośrodka.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages