Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Sala cięć cesarskich będzie oddana do użytku już za kilka tygodni

2017-07-04 16:25:47 (ost. akt: 2017-07-04 14:38:10)
Pomieszczenie, w którym będzie zlokalizowana sala cięć cesarskich

Pomieszczenie, w którym będzie zlokalizowana sala cięć cesarskich

Autor zdjęcia: archiwum szpitala

Trwa adaptacja i remont pomieszczeń na salę cięć cesarskich w Oddziale Ginekologiczno Położniczym szpitala powiatowego w Iławie. Zakończenie prac planowane jest jeszcze tego lata.

Adaptacja pomieszczeń na salę cięć cesarskich rozpoczęła się w 2015 roku.
— Niestety firma, która wygrała pierwszy przetarg nie była w stanie sprostać zadaniu – mówi Iwona Orkiszewska, dyrektor szpitala.

Kiedy okazało się, że wyłoniony przed ponad dwoma laty wykonawca nie jest w stanie wykonać inwestycji zgodnie z wymaganiami, szpital rozwiązał z nim umowę. 

— Długo trwały procedury związane z inwentaryzacją i rozliczeniem poprzednich prac — mówi dyrektor. — Na szczęście jesteśmy już po rozstrzygnięciu kolejnego przetargu — wyjaśnia.


Firma, która wygrała drugi przetarg, umowę podpisała pod koniec kwietnia. Czas realizacji przedsięwzięcia to, zgodnie z umową, 90 dni.
 Sala cięć cesarskich to pomieszczenie spełniające wymogi bloku operacyjnego. Dzięki tej inwestycji kobiety, które będą musiały rodzić metodą cesarskiego cięcia, nie będą musiały być transportowane windą na wyższe piętro, gdzie znajduje się Blok Operacyjny. Ma to znaczenie nie tylko z punktu widzenia komfortu rodzących, ale także czasu. Dzięki temu, że Sala Cięć Cesarskich będzie dosłownie „za ścianą” położnictwa, transport będzie zajmował dosłownie kilka sekund.


— Obecność sali do cięć cesarskich poprawi znacznie możliwość wykonania cięcia w sytuacjach nagłych, bo nie każde cięcie jest zabiegiem planowym — mówi Danuta Barwińska, koordynator Oddziału Ginekologiczno – Położniczego.
— Będzie to sala w obrębie oddziału, nie trzeba będzie transportować matki z noworodkiem z wyższego piętra.•••
Sala Cięć Cesarskich będzie wyposażona w najnowocześniejszą aparaturę medyczną i niczym nie będzie odbiegała od sal operacyjnych. Ściany będą wykonane z paneli zrobionych ze stali nierdzewnej, a technologie, które będą tam zastosowane są aktualnie najnowocześniejszymi na rynku.


Liczba porodów w naszym szpitalu od kilku miesięcy systematycznie rośnie – mówi dyrektor Orkiszewska.
— Sala Cięć Cesarskich jest naturalną odpowiedzią na popularność naszego szpitala, jako modnego miejsca na poród. Cieszymy się, że już za kilka tygodni będziemy mogli oddać ją do użytku. 
Sala Cięć Cesarskich to inwestycja, która pochłonie około 800 tysięcy złotych. Całość finansowana jest ze środków własnych szpitala.


Życie Powiatu Iławskiego
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages