Morena z mistrzostw Polski wróciła z trzema medalami!

2017-07-03 09:10:03(ost. akt: 2017-07-03 09:16:44)
IKS Morena Iława na IMP we Wrocławiu

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Pneumatycznym ZKF „Olimp” w postawie stojąc i postawie leżąc odbyły się na strzelnicy WKS Śląsk Wrocław.
Zmiana przepisów dotyczących konkurencji finałowych wywołała małe poruszenie w szeregach strzelców. Wzrosła liczba strzałów w dwóch pierwszych seriach finałowych z trzech do pięciu. Na każdą z serii zawodnik miał 250 sekund, czyli niecałą minutę na załadowanie i oddanie celnego strzału. Po zmianach w finale oddanych było łącznie nie 20, a 24 strzały.

Zeszłoroczna mistrzyni świata Wioletta Zarzecka (Morena Iława) w postawie stojąc zdobyła brązowy medal. W kategorii Miksty w tej postawie wraz z Romanem Jagodzińskim wywalczyli 3 miejsce, ze stratą tylko dwóch punktów do srebra.
W postawie leżąc wicemistrzynią Polski została Klaudia Maria Żelazowska. Z powodu kontuzji zawodniczki uważamy, że jest to niezwykły wyczyn.

W zawodach brali również udział Bożena Wiechowska oraz Dariusz Zarzecki. Niezwykłą rolę odegrali asystenci Igor Lipka oraz Arkadiusz Szewczyk. Gorąca aura i długa droga nie pozwoliły na dekoncentrację strzelców iławskiej Moreny. Pierwsze medale w strzelectwie pneumatycznym w tym roku już zdobyte. Zasługą takich wyników są zgrupowania i intensywne treningi pod czujnym okiem trenerów Jacka Lipki oraz Arkadiusza Szewczyka.