Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

W komendzie iławskiej policji honorowo oddano ponad 6 litrów krwi

2017-07-03 08:45:40 (ost. akt: 2017-07-03 08:52:41)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Kilkunastu policjantów, pracowników cywilnych z iławskiej komendy a także osób chętnych włączyło się do akcji honorowego krwiodawstwa. Oddana krew trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

W Komendzie Powiatowej Policji w Iławie po raz kolejny przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa wśród policjantów, pracowników cywilnych i osób chętnych.

Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Policjanci na co dzień obsługujący zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia tego cennego środka leczniczego, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie włączyli się do akcji.

Krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie ponieważ w wakacje zwiększa się zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek. Dzieje się tak z powodu zwiększonej w tym czasie liczby wypadków podczas prac polowych w rolnictwie, czy wypadków komunikacyjnych. Chętnych do udziału w ostatniej akcji było 16, w tym 14 oddało krew przekazując w ten sposób ponad 6 litrów tego najcenniejszego leku.

Organizatorem akcji był klub Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia”, który od 18 stycznia 2017 r. działa przy Komendzie Powiatowej Policji w Iławie zrzeszając na dziś 24 członków oraz Polski Czerwony Krzyż. To dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu, chęci przyłączenia się policjantów, a także współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział w Iławie doszło do kolejnej zbiórki tego cennego płynu.

Jak oświadczył mł. asp. Waldemar Olszewski sekretarz klubu: - Każdy z nas ma świadomość jak ważne jest oddawanie krwi. Dlatego jeszcze przed przystąpieniem do służby w policji wielu z nas honorowo oddawało krew.

Według informacji Polskiego Czerwonego Krzyża

Co minutę potrzebny jest litr krwi – to 2 dawców!
Każdego dnia potrzeba ponad 1000 litrów krwi - to aż 2000 dawców!
Zwykle podczas operacji zużywa się ok. 2 litrów krwi, przy przeszczepach potrzeba od 10 do 15 litrów.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages