Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Niespokojnie na Jezioraku. WOPR w dwa dni uratował 25 osób z opresji

2017-07-02 09:00:00 (ost. akt: 2017-07-01 17:46:59)

Autor zdjęcia: WOPR Iława

Początek wakacji nadal pozostaje niespokojny na naszych jeziorach. Silnie wiejące wiatry dają o sobie znać szczególnie żeglarzom wypoczywającym na Jezioraku. W przeciągu dwóch dni ratownicy uratowali 25 osób z opresji.

Na skutek przechodzącej burzy, ratownicy interweniowali przy dwóch zdarzeniach. Jednostka, która przebywała właśnie na akwenie Jezioraka na wysokości przystani Barakuda zauważyła osobę, która trzyma się deski surfingowej i nie może na nią wejść. Po dotarciu do poszkodowanego, podjęto go na jednostkę i przetransportowano do brzegu. Osoba uprawiała windsurfing i na skutek silnie wiejącego wiatru, przewróciła się i nie miała siły wejść na deskę oraz ustawić żagla.

Kolejna interwencja dotyczyła dwóch sporych jednostek, które doznały problemów technicznych. Znajdowały się one na jeziorze Ewingi, a na pokładzie miało być 14 osób, w tym dzieci. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, ratownicy rozpoczęli ewakuację załogi na ląd. Jednostki znalazły się bezpiecznie w porcie.

Ratownicy interweniowali trzy razy przy jednostkach, które na skutek awarii technicznych, zostały zniesione w trzcinowiska. Bardzo silnie wiejący wiatr utrudniał pracę ratowników. Jedna jednostka została odholowana na środek akwenu, kolejna do najbliższego pomostu oraz jedna do portu macierzystego z powodu urwanej płetwy sterowej oraz silnika. W sumie, z opresji zostało uratowanych 10 żeglarzy. Na szczęście nikomu nic się nie stało, chociaż sytuacja wyglądała naprawdę poważnie.

Nadesłane przez: Michał Świniarski, WOPR Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages