środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Pierwszy weekend wakacji w policyjnych statystykach. Łącznie 158 interwencji

2017-06-28 08:22:27 (ost. akt: 2017-06-28 08:29:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podczas minionego weekendu policjanci z powiatu iławskiego interweniowali łącznie 158 razy, z czego 10 zdarzeń stanowiły interwencje domowe, natomiast 30 to interwencje w ruchu drogowym. Policjanci zatrzymali też trzech nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić po alkoholu, w tym jednego nietrzeźwego rowerzystę.

Policjanci z powiatu iławskiego podczas pierwszego wakacyjnego weekendu interweniowali 158 razy. Był to wytężony czas pracy nie tylko dla policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci podjęli 10 interwencji domowych, po których w jednej rodzinie została wszczęta procedura Niebieskiej Karty. Funkcjonariusze zatrzymali również jedną osobę, która trafiła do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze także wielokrotnie reagowali na zgłoszenia związane z ruchem drogowym a było ich łącznie 30. W trakcie minionego weekendu policjanci pracowali m.in. na miejscu dwóch wypadków, skontrolowali 180 pojazdów oraz ujawnili 8 pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego. 37 kierowców ukarali mandatami w tym 16 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, 17 osób pouczyli i sporządzili 3 wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymali także 3 nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się kierować swoimi pojazdami po spożyciu alkoholu. Dwóch z nich dodatkowo spowodowało kolizję.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w gminie Zalewo. Jak się okazało 24-letni mężczyzna jechał rowerem drogą publiczną mając prawie promil alkoholu w organizmie. Rower przekazano osobie wskazanej, a mężczyznę ukarano mandatem karnym.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci po tym jak 36 – latek niedostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego wpadł w poślizg i wjechał do rowu. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował renaultem mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci mieszkańcowi gminy Iława zatrzymali prawo jazy a samochód zaholowali na parking strzeżony.

Tymczasem w Iławie 20 – latek kierując oplem na jednej z ulic miasta stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik po czym uderzył w ogrodzenie. Na szczęście, kiedy doszło do zdarzenia, na chodniku nie było pieszych. Funkcjonariusze sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz pojazdu w policyjnych systemach po czym skontrolowali również jego stan trzeźwości. Okazało się, że 20-latek postanowił pojeździć samochodem znajomego mając 1,8 promila alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz mężczyźni ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą musieli tłumaczyć się przed sądem.

Przypominamy!
Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali też 3 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages