Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Niewybuchy w Małym Jezioraku. Znalazł je iławianin, który sprzątał dno jeziora

2017-06-27 08:40:08 (ost. akt: 2017-06-27 08:46:49)
Policjanci, do czasu przybycia saperów z Lidzbarka Warmińskiego zabezpieczali znalezisko na brzegu jeziora w centrum miasta

Policjanci, do czasu przybycia saperów z Lidzbarka Warmińskiego zabezpieczali znalezisko na brzegu jeziora w centrum miasta

Autor zdjęcia: czytelnik

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Zostały one znalezione przez mieszkańca Iławy, który sprzątał Mały Jeziorak. Niewybuchy zabrali saperzy z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.

— Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany przez mieszkańca Iławy o znalezieniu podczas prac polegających na oczyszczaniu dna Jeziora Jeziorak przedmiotów przypominających swym wyglądem niewybuchy — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Na miejsce przyjechał policjant z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, który oświadczył, że są to granaty moździerzowe kal. 82 mm z zapalnikiem. Przedmioty te najprawdopodobniej pochodzą z czasów II wojny światowej. Policjanci, do czasu przybycia saperów z Lidzbarka Warmińskiego zabezpieczali znalezisko.

Przypominamy!
W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages