Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Gra Miejska "Szlakiem Kryształowej Groty nad Jeziorakiem" – finał

2017-06-23 13:33:55 (ost. akt: 2017-06-23 12:38:50)

Autor zdjęcia: MBP Iława

W sobotę iławianie i turyści, dzieci i dorośli wspólnie bawili się podczas pierwszej edycji gry miejskiej „Szlakiem Kryształowej Groty nad Jeziorakiem”. Gra nieprzypadkowo była związana tematycznie z bajką Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, w tym roku bowiem Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej obchodzi swoje 60-lecie.


Do zabawy zgłosiło się 8 pięcioosobowych drużyn. Uczestnicy musieli dotrzeć pieszo do dziewięciu punktów, przy których czekały na nich zagadki i zadania. I tak na przykład przy Galerii „Jeziorak” musieli wykazać się zręcznością przy łowieniu rybek, a przy Gimnazjum Nr 1 wiedzą i rozwiązać wcale nie łatwą krzyżówkę. Z kolei na stanowisku przed Ratuszem poznali uroki zawodu bibliotekarza przy alfabetycznym układaniu książek, a ponieważ miejsce zobowiązuje, w Starym Tartaku odgadywali smaki warzyw i owoców.
Na niektórych stanowiskach nie było łatwo, zadania wymagały bowiem od drużyn pracy zespołowej oraz kreatywności, ale uczestnikom dopisywały humory – zabawa jest bowiem najważniejsza.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Ósemka”, która w nieco ponad 8 minut rozwiązała wszystkie zadania, drugie miejsce przypadło zespołowi „Dream–team”, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „Rezolutne urwisy”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę oraz zapraszamy za rok do zmagań z… Panem Kleksem.

Patronat nad grą objął Burmistrz Miasta Iławy – Adam Żyliński.

Na prawidłowym przebiegiem gry czuwali z nami partnerzy organizatorów: Wydział Komunikacji Społecznej UM, Ośrodka Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Iławie, Gimnazjum Samorządowe Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Polskich Olimpijczyków oraz Yotto Sushi Bar.

Organizatorów wsparli: Iławskie Centrum Turystyki, Sportu i Rekreacji oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie.


Organizatorami zabawy byli: Urząd Miasta Iławy, Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 2 w Iławie im. Marii Konopnickiej.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: MBP

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages