Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Gnali ponad 100 km/h przez teren zabudowany. Policja zatrzymała im prawa jazdy

2017-06-22 13:37:00 (ost. akt: 2017-06-22 13:42:48)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Iławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnych kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h i tym samym stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Tak właśnie dokument uprawniający do kierowania samochodem straciło wczoraj kolejnych dwóch kierujących na terenie powiatu iławskiego.

Podczas pomiaru prędkości w Sampławie policjanci iławskiej drogówki zatrzymali kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość. 48-letnia kierująca renaultem jechała w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h. Pół godziny później policjanci zatrzymali 22– latka, który kierował motorem. Mężczyzna ten jechał z prędkością 130 km/h w terenie zabudowanym.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też kierującym prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy!
Kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages