Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Zapraszamy na piłkarski Ilavia Cup. Zagra ok. 1000 dzieci!

2017-06-21 12:00:00 (ost. akt: 2017-06-21 12:49:27)
Mecz dwóch drużyn Małego Jezioraka podczas Memoriału Gaca i Łobockiego w 2016 roku

Mecz dwóch drużyn Małego Jezioraka podczas Memoriału Gaca i Łobockiego w 2016 roku

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W najbliższy weekend (24/25 czerwca) na stadionie w Iławie rozegrany zostanie turniej piłkarski Ilavia Cup dla zawodniczek i zawodników z roczników 2005-2010. Jest to nowa forma Memoriału pamięci Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego, czyli byłego działacza oraz trenera Jezioraka Iława.

Ilavia Cup to świetny pomysł na ożywienie memoriału Gaca i Łobockiego. W przeszłości skupiał się on przede wszystkim na rozgrywkach oldbojów, jednak już w roku 2016 akcent położony był przede wszystkim na turniej dzieci. Bo prawda jest taka, że z oldbojami jest czasem mnóstwo problemów (na pewno więcej niż z dziećmi), a i wymagania organizacyjne miewają nie z tej ziemi.

Dlatego Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, główny organizator wydarzenia, stawia przede wszystkim na turniej dzieci, a do organizacji zaprosiło w tym roku prężnie działający od kilku lat UKS Mały Jeziorak Iława. Nie będzie już zatem meczów panów piłkarzy, będzie za to mnóstwo emocji, które nieść z sobą będą spotkania dzieciaczków.

— W naszym turnieju zagra około 1000 młodych piłkarek i piłkarzy z siedemdziesięciu kilku zespołów z roczników 2005-2010. Każdy rocznik będzie miał oddzielny turniej — trener Tomasz Szpadkiewicz z Małego Jezioraka podaje liczby, które mogą robić wrażenie.
— W rozgrywkach zobaczymy także oczywiście drużyny Jezioraka oraz Małego Jezioraka. Zapraszamy wszystkich na stadion — dodaje Szpadkiewicz.

Początek rozgrywek w sobotę 24. czerwca o 9.00, koniec meczów ok. 20.00. Kontynuacja gier w niedzielny poranek, finały zaplanowano na ok. 14.00. Dołączamy się do zaproszenia na stadion i mamy nadzieję, że nowa forma Memoriału Gaca i Łobockiego szybko się przyjmie.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages