Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Wykorzystał chwilę nieuwagi i ukradł z torby tablet

2017-06-16 09:53:20 (ost. akt: 2017-06-16 10:02:58)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Kara do 7 i pół roku pozbawienia wolności w warunkach tzw. „recydywy” grozi 32 – latkowi z Iławy. Mężczyzna wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego oraz otwartą torbę wyciągnął z niej tablet, po czym sprzedał go w lombardzie.

Policjanci odzyskali tablet, który w najbliższym czasie przekażą pokrzywdzonemu.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży tabletu. Policjanci ustalili, że kiedy pokrzywdzony spacerował po lubawskim rynku nieznany sprawca ukradł mu tablet. Okazało się, że torba, w której znajdował się przedmiot była otwarta a sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego zabrał przedmiot. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Okazał się nim 32 – latek. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Policjanci odzyskali skradziony tablet, który mieszkaniec Iławy zdążył już sprzedać do lombardu. Utracony przedmiot w najbliższym czasie zostanie przekazany pokrzywdzonemu.

Kodeks karny za kradzież w warunkach tzw. „ recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages