Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Praca dla więźniów za murem: podpisano umowę na budowę dwóch hal na terenie ZK Iława

2017-06-08 10:33:33 (ost. akt: 2017-06-08 10:42:49)
Hale mają powstać na terenie zakładu karnego w Iławie

Hale mają powstać na terenie zakładu karnego w Iławie

Autor zdjęcia: archiwum ZK Iława

Zakład Karny w Iławie podpisał już umowę z Bałtycką Instytucją Gospodarki Budżetowej Baltica. Przedmiotem umowy jest wykonanie i przekazanie hali produkcyjno-montażowej oraz hali magazynowej na terenie jednostki.

30 maja br. na terenie Zakładu Karnego w Iławie odbyło się oficjalne spotkanie w sprawie omówienia warunków budowy w ramach podpisanej umowy z dyrektorem BIGB Baltica Adamem Jaworskim oraz właścicielem firmy budowlanej Budjafex Januszem Felczakiem.
Dyrektor jednostki mjr Jarosław Stawski dokonał prezentacji docelowego miejsca pod zabudowę hal oraz omówiono kolejne kroki zmierzające do rozpoczęcia budowy nowego miejsca pracy dla skazanych.
Kontrahent, który będzie prowadził działalność na terenie ZK, reprezentuje branżę stolarsko-meblarską. Docelowo ma zostać zatrudnionych 100 skazanych.

Program Rządowy „Praca dla więźniów” ogłoszony przez Ministerstwo Sprawiedliwości zakłada budowę hal produkcyjnych na terenie należącym do zakładów karnych. Umożliwia to rozszerzenie zakresu nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządów oraz ulgi dla przedsiębiorców zatrudniających więźniów. Infrastruktura, zaplecze oraz potencjał Zakładu Karnego w Iławie sprzyjał podjęciu decyzji o budowie hali produkcyjnej na jego terenie.

Praca skazanych jest jednym z najważniejszych oddziaływań penitencjarnych, dlatego też ich zatrudnienie to obecnie jedno z priorytetowych działań służby więziennej. Obecnie oczekujemy na zatwierdzenie projektu budowy hali, jak i wydania pozwolenia na budowę ze starostwa powiatowego w Iławie. Termin oddania hali do użytku to 30 kwietnia 2018 r.

Nadesłane przez: kpt. Magdalena Socha
rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Iławie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages