środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Mąż mnie bije. Boję się go, a w domu mamy piątkę dzieci

2017-06-07 14:23:32 (ost. akt: 2017-06-07 14:45:18)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Wyzywanie, popychanie, poniżanie - to niestety codzienność w niejednej rodzinie. W przypadku dwóch rodzin z powiatu iławskiego kobiety stwierdziły, że mają dość i poinformowały o wszystkim policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn, którzy jak większość sprawców awantur domowych byli pod wpływem alkoholu.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze w jednym z domów na terenie Iławy. Okazało się, że 27-latek znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę ze swoją żoną, ponieważ kazała mu zakończyć imprezę zakrapianą alkoholem, którą zorganizował w domu wspólnie z kolegami. Mężczyzna zaczął wyzywać kobietę, poniżać, krytykować oraz grozić.

W związku z agresywnym zachowaniem 27-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Nie jest to pierwsza taka sytuacja w tej rodzinie. Niestety, jak większość sprawców awantur domowych, tak i ten był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało blisko 1,1 promila alkoholu w organizmie.
Policjanci ustalili, że 27-latek od dłuższego czasu kłócił się ze swoją żoną. Mężczyzna ma już wyrok za znęcanie się nad rodziną oraz prowadzona jest procedura Niebieskiej Karty. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków.

Natomiast w gminie Susz awanturę wszczął 32- latek. Mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu zaczął uderzać swoją żonę po twarzy. Mieszkanka gminy Susz uciekła do mieszkających piętro wyżej teściów i poprosiła o pomoc, a ci wezwali policję. Na miejsce natychmiast przyjechali funkcjonariusze i zatrzymali agresywnego 32-latka.

Okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu znęca się nad żoną, jednak w ostatnim czasie stał się bardzo agresywny i bije ją. Kobieta dodała, że się go boi, a w domu jest 5 małych dzieci w wieku od 11 miesięcy do 10 lat.  W trakcie osadzania w policyjnej celi okazało się, że mieszkaniec gminy Susza ma promil alkoholu w organizmie.

Mundurowi wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty, przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze złożyli również dwa wnioski do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec mieszkańca Iławy oraz gminy Susz.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.
 
(jk/rj)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. e #2261768 | 188.108.*.* 7 cze 2017 17:18

  Ja nie rozumiem tych kobiet,mozna sie pomylic i wyjsc za idiote,bo milosc jest slepa,ale kiedy w koncu przejrzycie na oczy,dlaczego dalej tkwicie w tym toksycznym zwiazku? Pozwalacie sobie zrobic 5ro dzieci (j/w) z pijakiem,i do kogo potem pretensje...?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages