Laura Romero Sochacka z iławskiej SSP 2 w finale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”

2017-06-05 15:00:44(ost. akt: 2017-06-05 15:08:56)
Laura Romero Sochacka zajęła I miejsce w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych

Autor zdjęcia: Maria Sochacka

2 czerwca 2017 r. w Olsztynie odbył się finał XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją” . Na scenie Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych 54 uczniów i uczennic z całego województwa warmińsko-mazurskiego pokazało kunszt recytatorski na najwyższym poziomie.

Każdy z uczestników wygrał wcześniej 4 etapy: w klasie, w szkole, w eliminacjach miejskich i rejonowych.
Jury w składzie: Wanda Anusiak, Barbara Święcicka, Elwira Załoga, Leszek Grad i Krzysztof Legowicz wyłoniło finalistki i finalistów w 3 grupach wiekowych.
Laura Romero Sochacka zajęła I miejsce w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych. Uczennica ma wiele pasji i z zapałem wykonuje zadania dodatkowe. Uczęszcza do klasy sportowej i przyczynia się do sukcesów swojej szkolnej drużyny. Uwielbia czytać literaturę nie tylko w języku polskim, ale i po angielsku. Chętnie śpiewa i bardzo lubi występy sceniczne. Wkłada dużo wysiłku w doskonalenie dykcji i emisji głosu. W bardzo naturalny sposób potrafi zbudować niezwykłą atmosferę swojej prezentacji scenicznej i każdy jej występ jest wyjątkowy: rozbawia, skłania do refleksji oraz inspiruje poetycką wyobraźnię odbiorcy.

O drodze Laury do wojewódzkiej sceny, czyli o wcześniejszych etapach „Spotkań z Poezją” można przeczytać w artykułach na stronie SSP 2:

Tekst: Lidia Miłosz