Czwartek, 14 grudnia 2017. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Krajobraz po piłkarskim weekendzie – wyniki i tabele od IV ligi do B klasy

2017-06-05 08:53:59 (ost. akt: 2017-06-05 09:54:51)
Czarni Rudzienice (tu mecz WPP w Iławie) ciągle walczą o utrzymanie w okręgówce

Czarni Rudzienice (tu mecz WPP w Iławie) ciągle walczą o utrzymanie w okręgówce

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Czarni Rudzienice ciągle nie są pewni utrzymania w okręgówce, podobnie jak A klasowy Orzeł Ulnowo. Natomiast Osa Ząbrowo walczy wciąż o awans o ligę wyżej – to najważniejsze informacje z ligowego frontu po ostatniej serii.

IV LIGA
Delfin Rybno – Rolimpex GKS LZS Wikielec 0:2 (0:0)
0:1, 0:2 – Łukasik (53, 84)
WIKIELEC: Malanowski – Sagan, M. Jajkowski, Kacperek, Roszkiewicz (85 Sz. Jajkowski), Sierzputowski (71 Piórkowski), Filipek (71 Alancewicz), Sobociński, Płoski (46 Naczas), Łukasik, Kołakowski

Walczący o utrzymanie gospodarze starali się w pierwszej połowie o zdobycie prowadzenia, jednak świeżo upieczeni trzecioligowcy z Wikielca (którzy zagrali w Rybnie bez kilku podstawowych zawodników, m.in. Waląga, Klofika czy Piceluka) spokojnie przeczekali napór Delfina i po przerwie wzięli się do pracy.
W 53. min gospodarzy uciszył Łukasik, który wykorzystał dobre podanie Kołakowskiego. Później ekipa z Rybna miała swoje szanse, ale strzegący bramki lidera Malanowski nie dał się zaskoczyć. A w 84. min, po zagraniu Jajkowskiego, Łukasik ostatecznie ostudził zapędy Delfina.
- Zagraliśmy swoje, chcieliśmy wygrać i zrealizowaliśmy swój plan – podsumował trener Wikielca Wojciech Tarnowski. - Gospodarze ambitnie walczyli, ale tak naprawdę to było za mało do nawiązania walki z nami.

Błękitni Orneta — Amex Bączek Unia Susz 1:2 (1:0)
1:0 — Malanowski (5 karny), 1:1 — Karczewski (49), 1:2 — Kowalczyk (86); czerwona kartka: Skibicki (Błękitni)
AMEX BĄCZEK: Banasiak — Górski, Laskowski, Bieńkowski, Ludwiczak, Kowalczyk (88 Jakielski), Karczewski, Kruczkowski Staniec, Luliński, Hanas

— Goście z przebiegu gry byli od nas lepsi o tę jedną bramkę i wygrali zasłużenie — informuje kierownik zespołu gospodarzy Zachariusz Świerżewski. — O naszej porażce zadecydowało osłabienie drużyny, musieliśmy kończyć pojedynek w dziesięciu, gdyż w 65 minucie za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Karol Skibicki.

POZOSTAŁE WYNIKI 28 KOLEJKI
Tęcza Biskupiec – Mrągowia Mrągowo 6:5 (3:1)
0:1 – Mikulak (18), 1:1 – Różowicz (20), 2:1 – Bogdaniuk (31), 3:1 – Rybkiewicz (45), 4:1 – Bogdaniuk (48), 5:1 – Rybkiewicz (50), 5:2 – Aleksandrowicz (54), 5:3 – Spirydon (67), 5:4 – Michałowski (75), 5:5 – Szumski (78), 6:5 – Bogdaniuk (84); czerwona kartka: Różowicz (88 Tęcza, za dwie żółte)
Granica Kętrzyn – MKS Korsze 1:1 (1:0)
1:0 – Miłoszewski (36), 1:1 – Sawicki (64)
Orlęta Reszel – Rominta Gołdap 3:2 (2:1)
1:0 – Krzywicki (15 karny), 2:0 – Nowicki (18), 2:1, 2:2 – Darda (23, 89), 3:2 – Modzel (89); czerwona kartka: Wołos (12, Rominta, za faul)
Stomil II Olsztyn – Znicz Biała Piska 0:5 (0:1)
0:1, 0:2 – Dymiński (45, 56), 0:3 – Romachów (77), 0:4 – Adamiec (82), 0:5 – P. Kossyk (86)
Zatoka Braniewo — Omulew Wielbark 4:0 (2:0)
1:0, 2:0 — Wolak (6, 8), 3:0 — Śniegocki (80), 4:0 — Niewiadomski (89); czerwona kartka: Lewandowski (47, Zatoka)
Mamry Giżycko – Warmiak Łukta 3:0 vo

PO 28 KOLEJKACH

1.Wikielec6881:32

2.Unia5658:35

3.Znicz5572:34

4.Zatoka4859:44

5.Tęcza4659:46

6.Granica4556:43

7.Rominta4360:30

8.Korsze4146:45

9.Mrągowia3843:44

10.Mamry3855:48

11.Błękitni3543:49

12.Stomil II3343:58

13.Orlęta3138:55

14.Delfin2843:69

15.Omulew1728:77

16.Warmiak821:96



KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Czarni Rudzienice
— Ewingi Zalewo 5:1 (2:0)
1:0 — Wrześniak (32), 2:0, 3:0 — Zakierski (35, 48), 3:1 — Klonowski (58), 4:1 — Kulkowski (65), 5:1 — Wrześniak (83)

Drużyna Tomasza Zakierskiego pewnie pokonała na swoim terenie ekipę z Zalewa, grający trener sam zdobył w tym spotkaniu dwie bramki, jednak Czarni ciągle nie są pewni utrzymania w lidze.
- Do A klasy mają spaść cztery drużyny, więc musimy jeszcze powalczyć – mówi Zakierski. Przed Czarnymi dwie serie (wyjazd do Miłomłyna i mecz u siebie z Polonią Pasłęk).

POZOSTAŁE WYNIKI 28 KOLEJKI
Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie — Olimpia Olsztynek 5:3 (2:3)
1:0 — Zaborny (11), 1:1 — Pechta (20), 2:1 — Wierzba (21), 2:2 — Szantar (30), 2:3 — Kępka (41), 3:3, 4:3, 5:3 — Kielar (56, 69, 85 karny)
Polonia Iłowo — Fortuna Gągławki 1:2 (0:1)
0:1 — Koziorowski (31), 1:1 — Ordyszewski (68), 1:2 — Borkowski (89 samob.)
Czajkowski Radomniak Radomno — Tęcza Miłomłyn 0:1 (0:0)
0:1 — Szymański (67)
KS Mroczno — Polonia Pasłęk 1:2 (0:0)
0:1 — Musiński (55), 1:1 — Elgert (58) 1:2 — Pietrewicz (67)
Start Nidzica — Kormoran Zwierzewo 1:2 (1:1)
1:0 — Pawęcki (9), 1:1 — Lipiński (24), 1:2 — Kasprowicz (85)
GKS Stawiguda — Syrena Młynary 3:0 vo
Warmia Olsztyn — Orzeł Janowiec Kościelny 2:0 (0:0)
1:0, 2:0 - Mazurek (60, 63)

PO 28 KOLEJKACH

1.Pomowiec7393:38

2.Tęcza5252:37

3.Radomno5076:49

4.Warmia4546:38

5.Kormoran4558:54

6.Stawiguda4357:53

7.Orzeł4148:40

8.Ewingi3955:54

9.Olimpia3869:63

10.Polonia I.3849:52

11.Polonia P.3762:57

12.Czarni3547:44

13.Fortuna3249:67

14.Mroczno3146:62

15.Start2651:64

16.Syrena824:110



A KLASA (gr. 4)
Orzeł Ulnowo – Osa Ząbrowo
0:0
Jeziorak Iława – LZS Mszanowo 10:0
GKS II Wikielec – Ossa Biskupiec Pomorski 2:6

Bardzo ciekawa sytuacja panuje w grupie 4 A klasy. I nie piszemy tu o Jezioraku, który już jakiś czas temu zapewnił sobie awans a w sobotę rozbił 10:0 drużynę z Mszanowo.
Ciekawie jest niżej w tabeli, bo w walkę o promocję zamieszane są aż cztery drużyny, pomiędzy którymi różnica punktowa jest minimalna (patrz tabela). Trochę to przypomina – oczywiście przy zachowaniu proporcji – sytuację z polskiej I ligi.
Drugie miejsce zajmuje aktualnie nasza Osa Ząbrowo, która w ostatniej kolejce pogubiła punkty w lokalnych derbach w Ulnowie. Czwarty nasz reprezentant w gr. 4, GKS II Wikielec, przegrał właśnie piętnasty mecz w sezonie (na 20).

POZOSTAŁE WYNIKI 20 KOLEJKI
Lider Złotowo – Zamek Kurzętnik 1:3
Grunwald Gierzwałd – Iskra Narzym 5:1
Wel Lidzbark – Gmina Kozłowo 3:2

PO 20 KOLEJKACH

1.Jeziorak5590:9

2.Osa3836:18

3.Ossa3862:35

4.Wel3846:35

5.Grunwald3650:34

6.Zamek2845:46

7.Lider2528:43

8.Mszanowo1919:55

9.Kozłowo1817:39

10.Orzeł1726:45

11.Iskra1525:53

12.GKS II1130:62



B KLASA (gr. 4)
Olimpia Kisielice – Avista Łążyn 3:3
GKS Zamek Szymbark – Mewa Smykowo 5:4

POZOSTAŁE WYNIKI 20 KOLEJKI
Iskra Smykówko – Jordan Kazanice 2:3
Żak Jamielnik – Wicher Gwiździny 1:1

PO 20 KOLEJKACH

1.Wicher5189:16

2.Jordan3839:25

3.Avista3570:38

4.Olimpia3142:31

5.Iskra2537:36

6.Żak1628:51

7.Szymbark1525:54

8.Mewa425:104


mart, JK, zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages