Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Wiktoria i Kuba obronili tytuły Mistrzów Wielkopolski. Iławscy karatecy udanie kończą sezon

2017-06-03 08:00:00 (ost. akt: 2017-06-01 14:30:03)
Ekipa iławskich karateków z rodzicami i trenerem Tomaszem Gąską

Ekipa iławskich karateków z rodzicami i trenerem Tomaszem Gąską

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Zbliża się już koniec sezonu startowego 2016/2017 w wykonaniu iławskich karateków. Jednym z ostatnich wyzwań, jakie podjęli, był turniej w Pniewach k/Poznania.

Reprezentacja Iławskiego Klubu Kyokushin Karate w składzie: Wiktoria Witkowska, Jakub Zalewski, Maciej Korpalski, Łucja Szuflitowska, Igor Stasiorowski, Marcel Szuflitowski udała się na IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Kyokushin organizowane przez Uczniowski Klub Karate Kyokushin w Pniewach i Poznański Klub Karate Kyokushin.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy ze Szczytna, Wrocławia, Leszna, Piaseczna, Brwinowa, Prażmowa, Kalisza, Ostrołęki, Iławy, Pniew i Poznania. Sędzią głównym zawodów był sensei Mirosław Kopielski 4 dan. To już drugi start iławian na tej ogólnopolskiej imprezie.

Wiktoria Witkowska w kategorii młodziczek do 55 kg zdobyła złoto, podobnie jak Jakub Zalewski w kategorii dzieci rocznik 2008 do 33 kg (również złoto)
— Tym samym oboje obronili tytuły Mistrzów Wielkopolski z ubiegłego roku — zauważa Tomasz Gąska, trener w IKKK, który wymienia kolejne zdobycze medalowe iławian.
— Srebrny medal przypadł Marcelowi Szuflitowskiemu w kategorii dzieci 2008r, do 33 kg. Brązowe medale przywieźli do Iławy Maciej Korpalski w kategorii dzieci 2008r. do 33 kg i Łucja Szuflitowska w kategorii dzieci 2009r. do 25 kg — wymienia sensei. Cenne doświadczenie przywiózł też Igor Stasiorowski, który nie dostał się jednak do strefy medalowej.

— Był to kolejny udany start, a dla mnie kolejne zawody w których byłem sędzią głównym maty. Chciałbym podziękować rodzicom zawodników za opiekę podczas zawodów, a Iławskiemu Centrum Sportu za pomoc w transporcie dzieci na turniej — podsumowuje Tomasz Gąska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages