środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Zatrzymali poszukiwanych. Jeden kradł figurki ogrodowe, drugi uciekł z ośrodka wychowawczego

2017-05-31 08:59:57 (ost. akt: 2017-05-31 09:04:49)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci z powiatu iławskiego zatrzymali dwóch poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Pierwszy z nich szukany był na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za kradzieże min. figurek ogrodowych. Drugi poszukiwany samowolnie oddalił się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Policjanci z posterunku w Zalewie podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków pojechali ustalić miejsce przebywania jednego z poszukiwanych z gminy. 27 – latek szukany był przez sąd na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za kradzież m. in. figurek ogrodowych. Przypomnijmy: w 2015 roku oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że zostały skradzione figury ogrodowe. Policjanci rozpytali dokładnie zgłaszającą, przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i ustalić sprawcę. Okazał się nim 27 – latek. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Mieszkaniec gminy Zalewo oświadczył, że pewnego wieczoru kiedy jechał jedną z ulic Zalewa zauważył figury ogrodowe na jednej z posesji w mieście. Bardzo mu się spodobały, więc postanowił je wziąć i postawić w swoim ogródku. Mężczyzna przeskoczył przez płot, a następnie schował figurki w swoim samochodzie i odjechał.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Zalewo ukradł również 15 pachołków z placu manewrowego do nauki jazdy, siatkę wisząca na bramkach do piłki nożnej oraz stoliki i krzesła z ogródka piwnego.

Policjanci w celu ustalenie miejsca przebywania 27 - latka sprawdzali wcześniej różne adresy, pod którymi mógł przebywać mężczyzna. We wtorek postanowili po raz kolejny sprawdzić jego mieszkanie. Jak się okazało, tym razem była na miejscu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna na co dzień przebywał poza granicami kraju. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Zalewo i odkonwojowali do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymał policjant dzielnicowy. Pojechał sprawdzić czy 16 – latek, który oddalił się samowolnie z młodzieżowego ośrodka wychowawczego jest w domu. Policjant zapukał do drzwi, które otworzyli mu domownicy. Okazało się, że 16 – latek jest w domu. Funkcjonariusz wylegitymował młodego mieszkańca Susza i potwierdził swoje przypuszczenia w policyjnych systemach. Policjant zatrzymał 16 – latka, a patrol policji przetransportował go do policyjnej izby dziecka skąd zostanie przekazany opiekunom ośrodka.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages