Miłosz Jankowski i Jerzy Kowalski awansowali do półfinału mistrzostw Europy

2017-05-26 12:20:32(ost. akt: 2017-05-26 12:48:06)
Na pierwszym planie Miłosz Jankowski, w tle Jerzy Kowalski

Autor zdjęcia: archiwum wioślarzy

W zakończonym przed południem biegu eliminacyjnym wioślarz z Iławy pływający w osadzie z Jerzym Kowalskim zajął pierwsze miejsce, w pokonanym polu pozostawił m.in. wicemistrzów olimpijskich z Rio de Janeiro i bezpośrednio awansował do półfinału mistrzostw Europy, które odbywają się w czeskich Racicach.
Z tej wioślarskiej mąki może być niezły chleb. Miłosz Jankowski dopiero od niedawna pływa z Jerzym Kowalskim, jednak już po pierwszym starcie w zawodach Puchar Świata w Belgradzie, gdzie reprezentanci Polski zajęli trzecie miejsce, można było stwierdzić, że obaj dobrze się rozumieją i mają spore możliwości. Potwierdziło się to dziś (piątek, 26 maja) przed południem. Przypomnijmy: Jankowski i Kowalski startują w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej.

— Czujemy się dobrze. Dograliśmy jeszcze parę elementów technicznych i jest lepiej, ale zobaczymy na co pozwolą przeciwnicy — mówił tuż przed startem Miłosz Jankowski.
— Mamy dwadzieścia jeden osad i jesteśmy jedną z najliczniejszych konkurencji. Tylko jedynek mężczyzn jest więcej — dodawał iławianin.

Tylko zwycięzcy każdego z czterech dzisiejszych biegów eliminacyjnych mogli liczyć na bezpośredni awans do sobotnich półfinałów, pozostali muszą startować w repasażach (także dziś). Wychowanek Wiru Iława ma wolne piątkowe popołudnie, bo wraz z kompanem bardzo dobrze spisał się podczas swojego wyścigu (czas: 06:25.930, dystans 2000 metrów) i przechodzi do kolejnego etapu ME. Drugie miejsce zajęli Irlandczycy, bracia Gary i Paul O'Donovan, którzy na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zdobyli srebrny medal...