Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Mobilne Muzeum w Iławie zaprasza na spotkanie o historii miasta. Tym razem kolejnictwo i fotografia

2017-05-26 09:09:06 (ost. akt: 2017-05-26 09:34:43)

Za nami kolejna wycieczka z cyklu „Historia jednej ulicy”, a przed nami – już 28 maja – druga odsłona Mobilnego Muzeum. Pierwsze spotkanie w Galerii Jeziorak odbyło się 26 marca i cieszyło dużym zainteresowaniem miłośników historii Iławy. Organizatorzy liczą, ze tym razem będzie podobnie.

Mobilne Muzeum to kolejna – obok pieszych wycieczek – inicjatywa Internetowego Muzeum Iławy, której celem popularyzacja historii miasta. Pierwsze spotkanie poświęcone zostało iławskiemu browarnictwu i postaci Otto Estnera. W trakcie drugiego spotkanie, które odbędzie się już w niedzielę 28 maja, będzie można usłyszeć o historii kolejnictwa i fotografii. Krótką prelekcję na ten temat wygłosi Michał Młotek.

Podobnie jak ostatnio odbędzie się też prezentacja muzealnych eksponatów. W gablotach Mobilnego Muzeum będzie można tym razem zobaczyć dokumenty związane z iławskim kolejnictwem oraz oryginalne zdjęcia dawnych mieszkańców Iławy i żołnierzy, służących w miejscowych koszarach.

Całość uzupełni prezentacja wybranych zdjęć miasta sprzed i po 1945 roku, tematycznie związanych z tematem drugiego spotkania z Mobilnym Muzeum. Tę część przygotuje Dariusz Paczkowski.

Spotkanie z Mobilnym Muzeum odbędzie się w niedzielę 28 maja o godzinie 15:00 w Galerii Jeziorak. Organizatorem spotkania są Internetowe Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz Galeria Jeziorak. Całość, podobnie jak ostatnio, będzie można śledzić na żywo w Internecie na stronach „Internetowe Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl”.


Czym jest Mobilne Muzeum?

Mobilne Muzeum to specjalne stoisko z prawdziwymi muzealnymi gablotami, przygotowane przez Internetowe Muzeum Iławy we współpracy z Galerią Jeziorak. Gabloty – tak, jak w prawdziwym muzeum – wypełnione zostaną eksponatami, związanymi z dawną Iławą. Iława nie ma muzeum regionalnego, które funkcjonowałoby cały rok, ale ma to, czego nie mają inne miasta: muzeum internetowe, które odwiedzają ludzie z różnych zakątków świata i wycieczki, w których udział biorą setki mieszkańców – mówi Michał Młotek, autor Internetowego Muzeum Iławy. – Teraz będzie miała też Muzeum Mobilne, w którym na własne oczy będzie można zobaczyć prawdziwe muzealne eksponaty. I to takie, których nie powstydziłyby się prawdziwe muzea – dodaje.


Źródło: ilawasprzedlat.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages