Święty daje awans, Jeziorak w półfinale WPP! Iławianie pokonali IV-ligowca z Korsz [FILMY, ZDJĘCIA]

2017-05-25 09:35:33(ost. akt: 2017-05-25 14:49:49)
Łukasz Święty zdobył w 88 minucie zwycięską bramkę dla Jezioraka i został bohaterem iławskiego zespołu

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Bardzo pewny awans do okręgówki, przejście (póki co) aż do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski — Jeziorak wysyła w region sygnał, że odbudowa piłki nożnej w Iławie idzie dobrze. Półfinały zaplanowane są na 7 czerwca, losowanie par w najbliższy poniedziałek.

Jeziorak Iława — MKS Korsze 2:1 (1:1)
0:1 — Trafarski (8), 1:1 — Liedtke (37), 2:1 — Święty (88)

Żółte kartki: Ostanek, Burny - Trafarski

JEZIORAK: Sobiech — Ostanek, Kressin, Kaszlewicz, Foj, Liedtke (90 Ćwikliński), Madej (90 Wantowski), Burny, Galas, Kuchnik (62 Święty), Figurski
MKS Jaworski — Piwiszkis, Branicki, Padoł (80 Synowczyk), Sawicki, Fedczak, Solecki, Trafarski, Filipowicz (46 Cyliński), Jędrzejewski, Bociej (79 Gabrusewicz)

Grzegorz Sobiech, Krzysztof Kressin, Wojciech Figurski, Dawid Kowalski, Jarosław Rzeźnikiewicz (dwaj ostatni wczoraj akurat nie mogli grać) — to piłkarze, którzy występowali w Jezioraku jeszcze za czasów II i III ligi. Bardzo doświadczeni, ograni, a do tego silnie związani z Iławą i okolicami. Do tego dochodzi Daniel Madej, który także w przeszłości w biało-niebieskich barwach grał wyżej, niż na poziomie A klasy.
Jest jeszcze mocny Grzegorz Ostanek, Rafał Kuchnik no i bardzo zdolna młodzież, z Radosławem Galasem na czele (a wczoraj dał znać o sobie Łukasz Święty). Jeziorak ma silną ekipę (choć wzmocnienia oczywiście są mile widziane), a iławscy kibice już zaczynają zastanawiać się, czy przystanek w okręgówce będzie trwał sezon, czy może jednak dwa...

Na razie jednak Jeziorak — po zrealizowaniu pierwszego celu, czyli wyjściu z A klasy — musi jeszcze dobrze zaprezentować się w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski. A rywale są mocni: to Concordia Elbląg, nowomiejska Drwęca i Sokół Ostróda.

Radość piłkarzy Jezioraka po golu Mateusza Liedtke na 1:1
Fot: Mateusz Partyga

•••
Jeziorak do meczu pucharowego z MKS-em Korsze przystąpił osłabiony. Z różnych przyczyn nie mogli zagrać właśnie wymienieni wcześniej Rzeźnikiewicz, Kowalski czy Aleksander Krajewski.
Mecz rozpoczął się bardzo źle dla iławskiej ekipy. MKS po bramce Piotrka Trafarskiego, byłego zawodnika Jezioraka, objął prowadzenie i przez ponad 20 minut grał poprawnie wybijając z rytmu zespół z Iławy. Dopiero później Jeziorak złapał swoje tempo i padło wyrównanie po golu Mateusza Liedtke w 37 min meczu.

Druga połowa to bardzo wyrównana gra obydwu zespołów. Końcówka spotkania pod dyktando drużyny grającego trenera Wojciecha Figurskiego. W 68 min bardzo ładnym strzałem popisał się Madej, ale piłka poszybowała nad bramką rywali. W dwie minuty później Radek Gallas uderzył obok słupka bramki zespołu z Korsz. Po tych atakach przyszła 88 minuta, wtedy wszędobylski Madej idealnie wyłożył piłkę Świętemu, a ten skierował ją do bramki przeciwnika. 18-latek został prawdziwym bohaterem tego meczu. W obozie iławskim zapanowała wielka radość — awans do półfinału WPP stał się faktem.

Po meczu powiedzieli:
Łukasz Święty (zdobywca drugiej bramki, Jeziorak):
— Myślę, że był to bardzo ciekawy mecz dla wszystkich kibiców. Jeziorak cały czas nacierał na przeciwnika. W końcówce spotkania zdobyłem zwycięską bramkę, Daniel Madej dobrze dograł mi piłkę, tylko dostawiłem nogę i padł gol. Cieszę się bardzo z tego awansu do dalszych gier pucharowych.

Wojciech Figurski (trener Jezioraka)
— Był to mecz bardzo emocjonujący. Na początku pierwszej połowy zagraliśmy fatalnie. Chyba byliśmy bardzo spięci, było za dużo nerwowości w naszych szeregach. Efektem tego była stracona bramka, a przeciwnik kontrolował grę. Potem zagraliśmy lepiej, nawiązaliśmy kontakt z rywalem. Mecz stał na wysokim poziomie i mógł się podobać zgromadzonej publiczności. Cały zespół zasługuje na wyróżnienie. Myślę, że było to wyrównane spotkanie, ale o jedną bramkę byliśmy w tym meczu lepsi. Czekamy na losowanie i kolejnego rywala.