Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Relacja z Dnia Króla Holandii ma trafić do kancelarii samego Wilhelma Aleksandra! [ZDJĘCIA]

2017-05-22 14:45:48 (ost. akt: 2017-05-22 15:01:18)

Autor zdjęcia: UM Iława

Przesłanie relacji do biura króla Holandii osobiście obiecała Ger van de Velde-de Wilde. Wiceburmistrz Tholen, partnerskiego miasta Iławy, podkreśliła że takie obchody są niespotykane w innych częściach Europy, poza Niderlandami oczywiście.Dzień Króla Holandii (a jeszcze wcześniej, przed abdykacją Beatrycze, Dzień Królowej Holandii) to już stały punkt w imprezowym i kulturalnym kalendarzu Iławy. Od kilku edycji bezprecedensowe nie tylko na skalę Polski wydarzenie połączone jest z Europejskim Festynem Rodzinnym, który odbywa się zaraz po rowerowym Rajdzie Pomarańczowym (tradycyjne barwy Holandii) na terenie gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie. Tak było też i w tym roku.

Początek imprezy związany jest oczywiście z faktem, że Iława za jedno z miast partnerskich ma holenderskie Tholen. Językiem niderlandzkim posługuje się Piotr Ambroziak, szef wydziału komunikacji społecznej w iławskim ratuszu, co tylko pomaga w organizacji wydarzenia.

— Tegoroczna edycja Dnia Króla Holandii oraz Rajdu Pomarańczowego była dwunastą, do pierwszej doszło w 2006 roku — przypomina Ambroziak. — Wiceburmistrz Tholen, Ger van de Velde-de Wilde, obiecała że relację z obchodów wyśle do kancelarii króla Holandii, Wilhelma Aleksandra. Być może zainteresuje się naszym wydarzeniem — planuje po cichu szef wydziału komunikacji społecznej.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages