Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Dwie iławianki na podium Pucharu PZŻ w klasie laser radial!

2017-05-22 08:33:01 (ost. akt: 2017-05-22 12:25:19)
W środku Agata Barwińska, z prawej Wiktoria Gołębiowska

W środku Agata Barwińska, z prawej Wiktoria Gołębiowska

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Trener Wojciech Janusz, ale także Marek Karbowski (poprzedni trener iławianek w klasie optimist), musieli odczuwać w weekend dumę. Ich wychowanki, Agata Barwińska i Wiktoria Gołębiowska, zajęły — odpowiednio — pierwsze i trzecie miejsce w regatach O Puchar PZŻ.

Zawody rozegrano w weekend w Krynicy Morskiej, większość wyścigów odbywała się przy dość silnym wietrze. Iławianki spisały się kapitalnie: Agata Barwińska, która już z powodzeniem startuje w światowej czołówce (5 miejsce ostatniego Pucharu Świata w Hyeres) wygrała siedem z ośmiu rozegranych wyścigów! Przy tworzeniu klasyfikacji końcowej odrzucono tradycyjnie najgorszy wynik: dla żeglarki MOS SSW Iława było to drugie miejsce z biegu drugiego. W pozostałych nie było mocnych na Agatę, która zdobyła Puchar Polski.

— Agata tylko potwierdziła swoją dominację w kraju. Poza jednym wyścigiem, w którym popełniła błąd i zajęła drugie miejsce, wygrywała pewnie — mówi trener klasy laser radial Wojciech Janusz.
— Agata to tak naprawdę jedyna aktualnie seniorka z Polski startująca cyklicznie w międzynarodowych regatach na laserze. Pozostałe, jeśli już pływają w regatach europejskich i światowych, to bardzo rzadko — dodaje szkoleniowiec.

Starszą koleżankę podpatruje i chyba powoli dogania juniorka Wiktoria Gołębiowska, kolejna utalentowana żeglarka iławskiego MOS-u. Młodsza z podopiecznych trenera Wojciecha Janusza (seniorki i juniorki pływały w jednej flocie) wywalczyła trzecie miejsce w pucharze PZŻ w tej samej klasie!

— Wiktoria w klasyfikacji została wyprzedzona tylko przez koleżankę z klubu oraz przez trochę bardziej doświadczoną Magdę Kwaśny. Tak naprawdę sprawa zwycięstwa w regatach rozstrzygała się w tej trójce, pozostałe żeglarki odstawały poziomem od Barwińskiej, Kwaśny i Gołębiowskiej. Wiktoria była najlepsza spośród wszystkich juniorek i potwierdziła, że ma bardzo duży potencjał — ocenia zawodniczkę Janusz.
W Pucharze PZŻ startował jeszcze Krzysztof Białaś. Jedyny reprezentant MOS-u na laserze zajął w zawodach 17. miejsce.

— Właśnie jesteśmy w drodze do Holandii, gdzie tuż przy miejscowości Medemblik przez kilka najbliższych dni rozgrywane będą zawody Pucharu Europy. Wystartuje w nich zarówno Agata, jak i Wiktoria. Nie liczymy koniecznie na jakieś super miejsca. Ważniejsze będzie odpowiednie zapoznanie się z zatoką, w której w sierpniu odbędą się mistrzostwa świata juniorek i seniorek — tłumaczy trener MOS-u Iława.

••• W Pucharze PZŻ startowały także zawodniczki MBSW UKŻR Giżycko. Magdalena Daniszewska (juniorka) zajęła dwunaste miejsce, a Marta Weiss (także juniorka) była 24.

Wyniki regat O Puchar PZŻ (klasa laser radial)
tutaj.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl



Na zdjęciu od lewej strony: Wiktoria Gołębiowska, Agata Barwińska, trener Wojciech Janusz i Krzysztof Białaś — wszyscy z MOS Iława
Fot: archiwum klubu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages