Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Mieszkańcy powiatu spotkali się z parlamentarzystami z Platformy Obywatelskiej

2017-05-17 18:46:43 (ost. akt: 2017-05-17 19:25:43)
Na zdjęciu posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska, z lewej strony Artur Dunin, a po prawej stronie Marek Hok

Na zdjęciu posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska, z lewej strony Artur Dunin, a po prawej stronie Marek Hok

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Dziś o godz. 17:00, podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce, odbyło się spotkanie mieszkańców z parlamentarzystami z Platformy Obywatelskiej. Zorganizowano je w ramach zapowiadanego od kilku tygodni cyklu spotkań w miastach regionu „POrozmawiajmy”.


Gośćmi auli w Wyższej Szkole im. P. Włodkowica w Iławie byli: Małgorzata Kidawa-Błońska, Antoni Mężydło, Marek Hok, Artur Dunin oraz Leszek Ruszczyk. Liderką w grupie była pani marszałek Kidawa-Błońska, która odpowiadała na pytania i dyskutowała z mieszkańcami, przy wsparciu współtowarzyszy. W spotkaniu wzięło udział około 50 osób. Gości przywitał i przedstawił Maciej Rygielski, szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.

Jednym z pierwszych wątków podjętych przez zebranych była kwestia przyjmowania w kraju uchodźców (nie imigrantów) - niejasne było stanowisko PO w tej sprawie w ostatnim czasie, za sprawą mętnych wypowiedzi Grzegorza Schetyny. Pani marszałek w pełni podtrzymała stanowisko, które reprezentowała jeszcze Ewa Kopacz będąc premierem.
— Mowa jest o 7 tys. osób, które deklarowaliśmy przyjąć jako kraj, po wcześniejszym sprawdzeniu, z jakiego kraju pochodzą i czy rzeczywiście uciekają przed wojną - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska. — To jest warunek. Jak zaznaczyła marszałek, siedem tysięcy osób ulokowanych w całym kraju byłoby niezauważalne, a wsparcie dla tych osób nieocenione.

Parlamentarzyści Platformy kładą nacisk na jak mówią "odkłamywanie" rzeczywistości, która przedstawiana jest w dzisiejszych mediach publicznych. I tu widzą swoją rolę, która będzie realizowana podczas spotkań w całej Polsce, które zapowiadane są w dalszej perspektywie, aż do wyborów samorządowych. Przykład podała pani marszałek z ostatniego Marszu Wolności, gdzie media publiczne puszczały na wizji ulice z garstką ludzi, a przecież, jak mówiła, osobiście uczestniczyła w marszu, i wie jak bardzo dużo osób wzięło w nim udział.

Mieszkańcy pytali o komisje śledcze i o wpływ opozycji na ustalanie składów owych komisji - chodzi o parlamentarzystów i ekspertów opiniujących w
ważnych sprawach. Parlamentarzyści wyjaśnili, że przepisy zezwalają na obsadzenie komisji osobami wyłącznie z rozdania partii rządzącej. Jak zaznaczyła pani marszałek, taki przepis funkcjonował już wiele lat wcześniej, ale żaden marszałek dotychczas nie stosował go w takim szerokim zakresie, jak robi się to dziś.

Głos zabrał Jerzy Humięcki, jak siebie określił sympatyk Platformy Obywatelskiej od zawsze, i ubolewał nad brakiem młodego, dynamicznego lidera w PO, podając przykład młodego prezydenta Francji. Parlamentarzyści bronili swoich frontmenów i wskazywali, że wciąż się oni uczą bycia liderami, co nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza, że lidera poznaje się w sytuacjach kryzysowych, według rozmówców Grzegorz Schetyna sprawdził się na tym polu bezkonkurencyjnie.

Platforma Obywatelska cieszy się, że poparcie ich partii jest na zadowalającym poziomie i nie spada, bo na tym etapie PO musi takim stanem rzeczy być usatysfakcjonowana.

m.rogatty@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. podatnik #2247500 | 79.188.*.* 18 maj 2017 07:16

    Powinno być: Mieszkańcy powiatu spotkali się z przedstawicielami Targowicy

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages