środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ceramika, malarstwo i tkanina. Zapraszamy na wystawę dzieł rodziny Kalkowskich z Trójmiasta

2017-05-16 17:18:18 (ost. akt: 2017-05-17 12:14:47)
Kazimierz Kalkowski (z prawej) był już gościem Galerii Taras w Iławie. Na czwartkową wystawę zaprasza Wojciech Bogdan Bartkowski (z lewej), jej patron artystyczny i organizator

Kazimierz Kalkowski (z prawej) był już gościem Galerii Taras w Iławie. Na czwartkową wystawę zaprasza Wojciech Bogdan Bartkowski (z lewej), jej patron artystyczny i organizator

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

W czwartek 18 maja zapraszamy na rodzinną wystawę artystów z Trójmiasta. Swoje prace wystawi Kazimierz Kalkowski, ceramik i rzeźbiarz, Anna Kalkowska zaprezentuje malarstwo a Iga Kalkowska dzieła z tkaniny. Na wernisaż zapraszamy do Galerii Taras w Porcie 110. Początek godz. 19.30.

Będzie to wernisaż wystawy z cyklu "Artyści rodzinni". Zapraszamy do Galerii Taras w Hotelu Port 110 w Iławie, na godz. 19:30.

Kazimierz Kalkowski to polski rzeźbiarz, malarz, ceramik, rysownik. Studiował w gdańskiej PWSSP (ASP) w latach 1976–1981. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego w 1981 r. W latach 1981–1989 pracował w PWSSP, początkowo w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Ostrowskiego, a następnie Pracowni Malarstwa Ściennego prof. Andrzeja Dyakowskiego. Artysta mieszka i pracuje w Gdyni.

Anna Kalkowska, malarka. Dyplom obroniła na gdańskiej ASP w pracowni prof. Kiejsuta Bereźnickiego w 1990 r. Maluje martwe natury, szczególnie muszle w otoczeniu koronek i firanek.

Iga Kazimiera Kalkowska, rzeźbiarka. Dyplom obroniła w 2014 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na wydziale rzeźby (specjalizacja ceramika) w pracowni prof. Katarzyny Józefowicz. Zajmuje się tkaniną artystyczną, rzeźbą oraz ceramiką.

red.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages