Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

„Dni Rodziny” w Gałdowie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2017-05-15 12:30:51 (ost. akt: 2017-05-15 11:56:36)
Tradycyjnie, najbardziej emocjonującą była konkurencja przeciągania liny. Bezkonkurencyjni byli gospodarze

Tradycyjnie, najbardziej emocjonującą była konkurencja przeciągania liny. Bezkonkurencyjni byli gospodarze

Autor zdjęcia: Gmina Iława

„Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”. Pod tym hasłem odbyły się tegoroczne obchody „Dni Rodziny” w Gałdowie w Gminie Iława. Na terenie boiska szkolnego licznie pojawili się mieszkańcy Gałdowa oraz goście.

Obchody tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą. Później na scenie na boisku szkolnym głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który przywitał mieszkańców Gałdowa oraz licznie przybyłych gości. W swoim krótkim przemówieniu gospodarz gminy podkreślił, że Dni Rodziny są ważną imprezą plenerową gminy Iława i jest ona na stałe wpisana do kalendarza imprez promocyjnych gminy Iława. Później głos zabrali również współorganizatorzy wydarzenia dyrektor SSP w Gałdowie Anna Lewandowska i sołtys sołectwa Gałdowo, Jan Olejnik. Krótkie przemówienia wygłosili również starosta powiatu iławskiego Marek Polański, radna sejmiku wojewódzkiego Bernadetta Hordejuk oraz przewodniczący rady gminy Iława Roman Piotrkowski.Tradycją jest również to, że obchody są połączone z świętowaniem „Dnia Strażaka”, podczas którego wręczane są druhom Ochotniczej Straży Pożarnej okolicznościowe odznaczenia.

Po części oficjalnej na scenie zagościli artyści. Na początku publiczności zaprezentowali się uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gałdowie, którzy wraz z nauczycielami przedstawili bardzo atrakcyjny program muzyczno-taneczny. Rozstrzygnięto również konkursy plastyczny i poetycki. Wśród występujących artystów nie zabrakło zespołu z Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, a gwiazdą wieczoru był zespół Covertime z Olsztyna.

Podczas obchodów odbyła się również impreza towarzysząca czyli tradycyjny Turniej Sportowy Sołectw. Do turnieju zgłosiło się 8 sołectw – Frednowy, Gałdowo, Ząbrowo, Gulb, Karaś, Laseczno, Szymbark i Mątyki. Wśród licznych konkurencji nie zabrakło rzutu podkową, biegu w spodniach, rzutu lotką, przetaczania opony oraz konkurencji, która wzbudziła największe emocje czyli przeciąganie liny. Bezkonkurencyjni okazali się gospodarze uroczystości, którzy zajęli I miejsce, II miejsce zajęło sołectwo Laseczno, a trzecie miejsce przypadło w udziale sołectwu Frednowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz drobne upominki.

Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji. Dużą popularnością cieszył się bezpłatny park zabaw dla dzieci, kiermasz rękodzieła, przejażdżki kucykiem. Nie zabrakło również grochówki i innych pyszności przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Gałdowa.

Organizatorami niedzielnej uroczystości byli:
wójt gminy Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, sołtys wraz z radą sołecką Gałdowa, sołtys wraz z radą sołecką wsi Mózgowo, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gałdowie, OSP Gałdowo oraz KGW Gałdowo.

Źródło: Gmina Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages