Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Trwa plener malarski pt. „Iławą malowane”. Na wernisaż zapraszamy w czwartek 18 maja

2017-05-12 13:02:11 (ost. akt: 2017-05-12 12:04:06)

Autor zdjęcia: Archiwum gazety - Ilustracja

"Iławą malowane" - tak brzmi tytuł kolejnego już pleneru malarskiego organizowanego w maju przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PRO BONO. Tym razem do udziału w plenerze zaproszono profesjonalnych malarzy spoza Iławy oraz lokalni artystów. Na wernisaż zapraszamy w czwartek 18 maja do Karczmy Łabędź. Początek godz. 18:00.

Celem tego przedsięwzięcia, oprócz przedstawienia urokliwych walorów Iławy i jej okolic na powstałych pracach, jest wzajemne poznanie się i wymiana cennych doświadczeń.Uczestnicy pleneru:
MICHAŁ SMÓŁKA – Mieszka w Poniatowej niedaleko Kazimierza Dolnego. Ukończył ASP w Krakowie – Filia w Katowicach w pracowniach profesorów malarstwa; Jerzego Dudy Gracza i Romana Nowotarskiego. Uczestniczy w malarskich plenerach krajowych i zagranicznych, stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Prace w zbiorach; Muzeum Śląskie w Gliwicach, Muzeum Pożarnicze w Mysłowicach, Radio Katowice, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym oraz wielu kolekcjach Prywatnych. Prowadzi autorską galerię sztuki w Kazimierzu Dolnym. Jest mocno związany ze środowiskiem artystycznym Kazimierza Dolnego nad Wisłą ,od wielu lat prezentuje swoje prace w galerii DWA ŚWIATY. Miał około 30 wystaw indywidualnych i wiele wystaw zbiorowych, kilka nagród i wyróżnień Był komisarzem wielu ogólnopolskich i zagranicznych plenerów malarskich. Bardzo ważne są dla niego podróże artystyczne, zwłaszcza na wyspy Oceanu Indyjskiego i południe Europy . Od lat wspiera aukcje charytatywne” Bliźniemu Swemu” Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Wielką Aukcję Współczesnej Sztuki Polskiej w Nowym Jorku. Aktualnie ma wystawę 'Światło i Kolor” w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym. Podczas pleneru „Iławą malowane” pełni funkcję komisarza pleneru.


• MAREK ANDAŁA - Mieszka pod Żyrzynem, związany jest ze środowiskiem twórców Kazimierza Dolnego. Urodził się w 1957 r. w Ostrowii Mazowieckiej, liceum plastyczne kończył w Supraślu, studiował na Wydziale Artystycznym UMCS (dyplom 1984). Jest współzałożycielem Kazimierskiej Konfraternii Sztuki. Marek Andała zdobył Grand Prix V. Międzynarodowego Biennale Pasteli w Nowym Sączu, najważniejszego polskiego konkursu poświęconego tej technice malowania. Członek ZPAP, współzałożyciel Stowarzyszenia Pastelistów Polskich z siedzibą w Nowym Sączu. Prowadzi wraz z żoną autorską galerię sztuki. Tworzy w technice pastelu olejnego.

• PIOTR JAKUBCZAK - Urodzony w Hrubieszowie, 7 kwietnia 1968r. Ukończył PLSP w Zamościu. 1991-93 butafor scenografii teatralnej w Teatrze Ludowym oraz w Teatrze STU w Krakowie.1993-97 ASP w Krakowie na wydziale malarstwa w pracowniach prof. Leszka Misiaka i prof. Zbigniewa Kuntza. 1995-97 dyrektor BWA - GALERII MIEJSKIEJ w Tarnowie. 1997-2007 mieszka i tworzy we Francji i w Brukseli biorąc udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Nicei, Montpelier czy Narbonne. Na międzynarodowym salonie malarskim KLUBU ARTYSTYCZNEGO C.I.B.A w Nicei zdobywa nagrodę "Najlepszy z najlepszych". W chwili obecnej mieszka i tworzy w Polsce. Prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju jak i zagranicą.

• IWONA PERLIŃSKA - Urodziła się w 1962 roku, studia ukończyła na Akademii Sztuk Pięknych W Łodzi z dyplomem zdobytym w Pracowni Ubioru. Pracuje jako projektant kostiumów i maluje. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i kostiumografią. Wzięła udział w licznych wystawach zbiorowych, w tym w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi, Bielsku- Białej i Toruniu.

• AGNIESZKA MITURA - Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Po podjęciu studiów w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS obroniła w 1997 dyplom z malarstwa. Od 2001 roku członkini Związku Polskich Artystów Plastyków i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Prowadzi autorską galerię sztuki w Kazimierzu Dolnym.

• ANNA CZYŻYKIEWICZ - Zouki Urodzona w 1977 roku we Wrocławiu. Studiowała w L'ecole du Louvre w Paryżu. Wnikliwa obserwatorka ludzi i otaczającego ją świata. Zjawiska, sceny, portrety pełne kontrastów. Los chciał, że urodziła się w Polsce, dzieciństwo spędziła w Afryce, życie dorosłe na licznych podróżach i zastojach na końcu świata, na przykład w Nowej Kaledonii. Związana na co dzień z nurtem piosenki literackiej, manager polskiego barda Mirosława Czyżykiewicza, spektakli słowno – muzycznych, między innymi w reż. Jerzego Satanowskiego, Adama Opatowicza.
Od 2012 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków PSU.
Uczestniczka licznych plenerów malarskich, w dorobku wystawy indywidualne i zbiorowe. Zajmuje się malarstwem, witrażem, fotografią i pisaniem ikon.


• MAGGIE SZUSZKIEWICZ - Artystka pochodząca z Polski, obecnie na stałe mieszkająca w Niemczech, w Hamburgu. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Polsce, w Niemczech i Kirgistanie. Ur. w Bytowie, malarka, poetka, pisarka, projektantka okładek płytowych, kompozytor, pedagog. W Polsce ukończyła studia AWF-u oraz Pedagogikę Specjalna. Po przybyciu do Niemiec studiowała na Uniwersytecie i w Studien Seminar w Hamburgu matematykę, sztukę, pedagogikę oraz terapię sztuki. Uczestniczka 96 wystaw w kraju i za granica (m.in.: Polska, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Holandia, USA), w tym 14 wystaw indywidualnych. Obrazy w zbiorach muzealnych: w Muzeum Narodowym w Kirgistanie, Bytowie, Gorlicach, Geesthacht, Hamburg oraz w kolekcjach prywatnych w 19 krajach, m.in. w zbiorach Donalda Tuska. Brała również udział w jedenastu plenerach w Polsce.

JOANNA SIERZPUTOWSKA Iławianka. Absolwentka Wydziału Sztuki UMK w Toruniu. Uczy plastyki w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 3 .

• AGATA TOPOLEWSKAAbsolwentka PLSP w Bydgoszczy. Obecnie studiuje na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie. Mieszka w Iławie, gdzie swoją pasją do sztuki dzieli się prowadząc warsztaty plastyczne w różnych grupach wiekowych. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym (pejzaż, portret, abstrakcja, akt, martwa natura) i w malarstwie naściennym. Jej poszukiwania nie zawężają się do jednej dziedziny sztuki. Zjawiska i wydarzenia, które postrzega, same określają sposób ich wyrażania...Introspekcyjny. Zajmuje się projektowaniem ubioru unikatowego (również na indywidualne zamówienie). Do ulubionych technik zalicza też batik. Inspiracją jej twórczości są wydarzenia i ludzie, a także wewnętrzne światy, które przemierza z coraz to nową jakością. Jest autorką ok. 30 wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych w kraju i za granicą. Trzykrotna laureatka nagrody Burmistrza Iławy w dziedzinie upowszechniania kultury.

• JOANNA WOLF-MARSZAŁKIEWICZ- Iławianka. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie w 1998 roku na wydziale Wychowania Artystycznego w pracowni malarstwa u prof. Wojciecha Sadleya .Od 2000 r. zawodowo związana z pracą nauczyciela w szkole podstawowej. Realizuje prace malarskie w technice olejnej i akrylowej. Amatorsko zajmuje się fotografią.

• EMILIA KALINOWSKA - Iławianka. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie . W ubiegłym roku obroniła dyplom na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Kardynała St. Wyszyńskiego w Warszawie .

• EDWARD BARANOWSKIIławianin, organizator wielu plenerów malarskich, pasjonat malarstwa, właściciel „Galerii na wprost”.

• AGNIESZKA WOŚ - Urodziła się w 1985 roku w Rzeszowie, studiowała przez rok na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego i na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie. Dyplom robiła w Katedrze Konserwacji Malowideł na Podobraziu Drewnianym u Pani Profesor Grażyny Korpal. Obecnie mieszka w Krakowie. Plener malarski trwa od 10 do 19 maja 2017. Zaproszonych artystów gości Karczma Łabędź. Efekty pracy twórczej uczestników pleneru będzie można obejrzeć podczas wernisażu, który odbędzie się 18 maja br., o godz. 18 w Karczmie Łabędź. W imieniu artystów i organizatorów już dziś serdecznie zapraszamy na niego wszystkich zainteresowanych sztuką iławian.

Plener malarski „Malowane Iławą” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Miasta Iława i Gminy Wiejskiej Iława.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages