Skróty meczów, zdjęcia, wyniki i tabele — krajobraz po piłkarskim weekendzie

2017-05-08 12:50:45(ost. akt: 2017-05-08 11:56:35)
Kibice Jezioraka oglądali w sobotę kolejne zwycięstwo swojej drużyny

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Pora podsumować udaną w sumie kolejkę w wykonaniu naszych drużyn piłkarskich. Martwi jedynie postawa dwóch A-klasowców: zespoły Orła Ulnowo i GKS II Wikielec po raz kolejny przegrały swoje spotkania i zwłaszcza druga z tych ekip musi obawiać się o ligowy byt.
IV LIGA
Granica Kętrzyn – Amex Bączek Unia Susz 0:2 (0:2)
0:1, 0:2 – Karczewski (32, 40)
UNIA: Banasiak – Hanas, Górski, Kowalczyk (76 ), Radosław Kruczkowski, Kowalczyk (76 Staniec), Rafał Kruczkowski (69 Kwiatkowski,), Ludwiczak (83 Bieńkowski), Karczewski, Laskowski, Luliński (90 Jakielski)

Piłkarze Granicy już po pierwszych trzech minutach mogli przegrywać z Unią 0:2, jednak goście wykonanie „wyroku” odwlekli do ostatniego kwadransa przed przerwą. Wtedy z obrońcami i bramkarzem kętrzynian dwukrotnie „zabawił się” Marcin Karczewski. A gospodarze jedyny celny strzał oddali w 10. min, ale bramkarz Unii nie miał z jego obroną kłopotów.

— Tak naprawdę, mogliśmy wygrać i 7:0, ale skuteczność była taka sobie — informuje Jarosław Płoski, szkoleniowiec Unii. — Sam Marcin miał trzy łatwiejsze szanse na kolejne bramki, ale nie strzelił. Cały czas kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku, chłopaki zagrali konsekwentnie i zdyscyplinowanie.

SKRÓT MECZU GRANICA — UNIA
Publikujemy dzięki uprzejmości KS Unia Susz

Rominta Gołdap – GKS Wikielec 0:1 (0:1)
0:1 – Łukasik (41)
WIKIELEC: Malanowski – Jajkowski, Waląg, Kacperek, Naczas, Piórkowski (70 Sagan), Filipek (70 Sierzputowski), Alancewicz (58 Piceluk), Łukasik (81 Kołakowski), Sobociński, Klofik

Jeden z dłuższych wyjazdów mają za sobą piłkarze z Wikielca. Lider wybrał się w sobotę aż do Gołdapi, gdzie stoczył ciężki bój o punkty. Przed końcem pierwszej połowy sprawę końcowego rezultatu załatwili Krzysztof Filipek i Paweł Łukasik. Pierwszy asystował prostopadłym podaniem, otwierającym Łukasikowi drogę do bramki, któremu nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do bramki.

— W Gołdapi nie było łatwo, gospodarze utrudniali nam życie, jak mogli — mówi trener GKS Wojciech Tarnowski. — Po przerwie mogliśmy podwyższyć prowadzenie, ale Piotrek Piceluk nie wykorzystał dwóch okazji sam na sam — dodaje.

— Rozegraliśmy dobre spotkanie i szkoda tej porażki — ocenia Przemysław Kołłątaj, szkoleniowiec Rominty. — Mieliśmy poprzeczkę, dobre okazje zmarnowali Mościński i Kułak. Z sytuacji było 4:2 dla nas. Możemy ponarzekać na skuteczność, bo zagraliśmy dobry mecz, ale punktów z tego nie ma.

POZOSTAŁE WYNIKI 24 KOLEJKI
Delfin Rybno – Omulew Wielbark 1:1 (0:1)
0:1 – M. Remiszewski (26), 1:1 – Łożyński (61)
MKS Korsze – Znicz Biała Piska 1:4 (0:3)
0:1 – Jaremkiewicz (7), 0:2, 0:3 – P. Kosyk (14, 25), 0:4 – M. Romachow (48), 1:4 – Piwiszkis (85)
Orlęta Reszel – Mrągowia Mrągowo 1:0 (0:0)
1:0 – Wiensław (71)
Mamry Giżycko – Tęcza Biskupiec 0:5 (0:2)
0:1 – Bogdaniuk (3), 0:2 – Różowicz (18), 0:3 – Andruszkiewicz (55), 0:4 - Ciuńczyk (72), 0:5 – Ocias (88)
Błękitni Orneta — Zatoka Braniewo 0:3 (0:0)
0:1 — B. Wieliczko (51), 0:2 — Rutkowski(90+4), 0:3 — Łacman (90+6); czerwona kartka: Ziemianowicz (Błękitni)

1:0, 2:0 — Wrześniak (27, 74 karny)

Więcej o meczu Czarnych pisaliśmy tutaj.

GKS Stawiguda — Czajkowski Radomniak Radomno 0:5 (0:1)
0:1 — Gorzka (17), 0:2 — Legicki (46), 0:3 — Górzyński (58), 0:4, 0:5 — Orzechowski (75, 79)
Syrena Młynary — Polonia Iłowo 3:3 (0:1)
0:1 — Pieckowski (20), 0:2 — Walczak (55), 1:2 — Bułak (60), 1:3 — Lemanek (64), 2:3 — Matulewicz (72), 3:3 — Bułak (81)
KS Mroczno — Kormoran Zwierzewo 1:3 (0:1)
0:1 — Farasiewicz (13), 0:2 — Sulej (59), 0:3 — Nejman (80), 1:3 — Kamiński (86)
Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie — Fortuna Gągławki 7:0 (4:0)
1:0 — Wierzba (5 karny), 2:0 — Zaborny (10), 3:0 — Waga (18), 4:0 — Sambor (33), 5:0, 6:0 — Wierzba (48, 67), 7:0 — Chriugi (73 karny)
Warmia Olsztyn — Ewingi Zalewo 0:0
Olimpia Olsztynek — Polonia Pasłęk 3:5 (3:0)
1:0 — Stankiewicz (3), 2:0 — Kowalczyk (42), 3:0 — Pawlak (45), 1:3 — Augustyńczyk (50), 2:3 — Błażewicz (63), 3:3 — Augustyńczyk (79), 3:4 — Błażewicz (82), 3:5 — Wiernicki (90+1)
Orzeł Janowiec Kościelny — Tęcza Miłomłyn 1:0 (1:0)

GKS LZS II Wikielec — Zamek Kurzętnik 0:1

O wyniku derbowego pojedynku pisaliśmy tutaj, zapowiadając przy okazji niedzielne mecze naszych drużyn. Niestety, zarówno Orzeł Ulnowo (porażka w Gierzwałdzie z Grunwaldem) jak i GKS II Wikielec (zero punktów po meczu u siebie z Zamkiem) nie potrafiły nic ugrać podczas tej serii. Zwłaszcza sytuacja drużyny grającej swoje mecze we Frednowach jest nie do pozazdroszczenia.