Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

240 interwencji podczas Majówki! Policja zabezpieczała też paradę historyczną

2017-05-04 14:32:12 (ost. akt: 2017-05-04 15:00:28)
Podczas minionego weekendu w Iławie funkcjonariusze policji oraz strażacy zabezpieczali paradę historyczną ulicami miasta

Podczas minionego weekendu w Iławie funkcjonariusze policji oraz strażacy zabezpieczali paradę historyczną ulicami miasta

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci z powiatu iławskiego podsumowali długi majowy weekend podczas, którego byli wzywani 240 razy. W tym 20 interwencji związanych było z domowymi awanturami a 27 z ruchem drogowym. Na drogach powiatu iławskiego doszło do jednego wypadku, w którym śmierć poniósł 20 – latek oraz 14 kolizji. Policjanci wyeliminowali z dróg 5 pijanych kierowców.

Długi majowy weekend  na terenie powiatu iławskiego właśnie dobiegł końca. W ciągu  minionych pięciu dni policjanci powiatu iławskiego interweniowali 240 razy w tym 27 interwencji dotyczyła ruchu drogowego. Funkcjonariusze  pracowali na miejscu jednego wypadku śmiertelnego, 14 kolizji a także wyeliminowali 5 nietrzeźwych kierujących. Natomiast podczas ubiegłorocznego długiego majowego weekendu, który trwał 4 dni policjanci z powiatu iławskiego funkcjonariusze odnotowali  18  kolizji a z ruchu wyeliminowali 8 nietrzeźwych kierujących.


Przypomnijmy do najtragiczniejszego w skutkach  zdarzenia doszło 28 kwietnia około godz. 3:30 na drodze Ulnowo – Falknowo. Kierujący samochodem osobowym bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na prawe pobocze, w wyniku czego wprowadził pojazd w poślizg, a następnie zjechał na lewy pas jezdni i prawym bokiem pojazdu uderzył w przydrożne drzewo. 20-letni mężczyzna kierujący pojazdem zmarł na skutek odniesionych obrażeń po przewiezieniu do szpitala. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.


Od piątku funkcjonariusze skontrolowali także 452 pojazdy a 131 kierowców ukarali mandatami karnymi za niestosowanie się do zasad ruchu drogowego w tym  48 pouczyli. Natomiast na 7 z nich sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali również dwojgu kierowcom prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym. 38-latek kierujący bmw poruszał się w Jędrychowie z prędkością 117 km/h. W tym samym dniu w Rodzonym również w terenie zabudowanym, 21-latka kierująca skodą jechała z prędkością 111 km/h. Oboje kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł, a ponadto zatrzymano im prawo jazdy.


Funkcjonariusze podczas minionego weekendu podjęli także 20 interwencji domowych, po których trzech  awanturników noc spędziło w policyjnym areszcie a w pięciu rodzinach policjanci wdrożyli procedurę Niebieskiej karty.

Dzielnicowi z Iławy zatrzymali również  poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości.
St. asp. Dominik Siestrzewitowski, funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, jak przystało na dzielnicowego, dobrze zna swój rejon, a szczególnie listę poszukiwanych z terenu. Jednak kiedy zauważył, że na jego terenie pojawił się nowy mieszkaniec zainteresował się nim. Mężczyzna podobny był do jednego poszukiwanego z terenu powiatu. Funkcjonariusz ustalił, że obecnie przebywa w domu i postanowił z nim porozmawiać. Dzielnicowy wspólnie z mł. asp. Rafałem Żurawskim pojechali do domu 24 – latka. Okazało się, że przypuszczenia dzielnicowego były słuszne. Policjant ustalił, że 24 – latek poszukiwany był przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Spędzi on najbliższe 7 miesięcy w więzieniu.


Podczas minionego weekendu w Iławie funkcjonariusze policji oraz strażacy zabezpieczali paradę historyczną ulicami miasta, w której uczestniczyły grupy rekonstrukcyjne oraz licznie zebrani mieszkańcy mieszkańcy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages