środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Kolejna wizyta młodzieży z iławskiego Mechanika w Zwickau

2017-05-03 12:00:00 (ost. akt: 2017-05-03 10:34:16)

Młodzież Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja – iławskiego Mechanika, w ramach wymiany uczniowskiej polsko-niemieckiej wraz z opiekunami odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę w Niemczech, w Zwickau.

Pobyt był kilkudniowy, ale bardzo bogaty w nowe doświadczenia i wrażenia. Tym razem polscy uczniowie mieli okazję poznać mentalność i obyczaje zachodnich sąsiadów. Integracja miała miejsce zarówno w domach, u rodzin goszczących, jak i w szkole, pracując wspólnie nad projektem „Polska/Niemcy - ustroje polityczne”.

Plan pobytu był jak zwykle bardzo urozmaicony. Był czas na „naukę” i na rozrywkę, a wszystko przyświecało jednemu celowi – komunikacji w języku obcym i integracji międzynarodowej.

W ciągu tych kilku dni uczniowie wraz z wicedyrektor Sylwią Tomanek i germanistką Moniką Karłowską zwiedzili Weimar, miasto wielkich klasyków i intelektualistów. Mówi się powszechnie, że miasto to jest miastem Goethego i Schillera.
Niemieccy przyjaciele pokazali również kolejne przepiękne miasto baroku – Drezno. Tu uczniowie mogli podziwiać uroki niezwykłego miasta, a oprócz tego zwiedzili Saksoński Landtag.
Kolejne spotkanie było niezwykle owocne, czego efektem są nowe znajomości i przyjaźnie. Wszyscy czekają na kolejną wizytę uczniów z Niemiec, już za rok.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages