Tenisistki stołowe z Iławy awansowały do finału mistrzostw Polski młodziczek!

2017-05-02 14:56:03(ost. akt: 2017-05-02 13:05:00)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Ciężka praca daje efekty. Właśnie przekonały się o tym młode zawodniczki sekcji tenisa stołowego ITS Jeziorak Iława. Podopieczne trenerki Emilii Włodarskiej zdobyły mistrzostwo województwa i wywalczyły awans do drużynowych mistrzostw Polski młodziczek.
Trzy tenisistki reprezentujące Iławę i swój klub (Anna Góralska, Zosia Kamińska, Gabriela Grzywacz) wzięły udział w mistrzostwach województwa młodziczek, do zawodów doszło w Lidzbarku Warmińskim. Turniej był jednocześnie eliminacjami do krajowych finałów, do których lada dzień dojdzie w Krośnie.

Ania Góralska indywidualnie zajęła 5 miejsce w województwie, natomiast w rywalizacji drużynowej dziewczyny zdobyły pierwsze miejsce wygrywając w finale 3:2 z Działdowem (znawcom tematu nie trzeba tłumaczyć, jak silny to ośrodek jeśli chodzi o tenis stołowy). Tym samym iławianki zakwalifikowały się do finału mistrzostw Polski, które odbędą się w Krośnie w dniach 4-7 maja.

— To bardzo dobry wynik, takiego osiągnięcia jeśli chodzi o nasze najmłodsze drużyny jeszcze chyba w Iławie nie mieliśmy — mówi Emilia Włodarska, która dodaje, że 13 maja (sobota) w Mrągowie o medale mistrzostw województwa powalczą żaczki i żacy z Iławy.