Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ratownicy WOPR w akcji pierwszego dnia majówki. Zatopiona żaglówka i 5 załogantów w wodzie

2017-04-30 19:22:11 (ost. akt: 2017-04-30 19:28:38)

Autor zdjęcia: WOPR Iława

Tegoroczna majówka okazała się pracowitym rozpoczęciem sezonu nawigacyjnego 2017 na jeziorze Jeziorak. Już podczas pierwszego dnia ratownicy WOPR wraz z policją wodną uratowali 5 żeglarzy z opresji.


Podczas zabezpieczenia Regat o Puchar Wójta Gminy Iława, jedna z jednostek prawdopodobnie na skutek silnego podmuchu wiatru uległa wywróceniu. Ratownicy po dotarciu na miejsce zdarzenia podjęli na pokład 5 załogantów z wody, którzy nie odnieśli obrażeń na skutek zdarzenia. Wywrócona jednostka bardzo szybko nabierała wody, na skutek czego zapadła decyzja o z holowaniu łodzi do brzegu. Podczas holowania, jednostka nadal znacznie nabierała wodę, na szczęście ostatniej chwili ratownicy dotarli do brzegu, gdzie osiadła na dnie. Łódź zabezpieczono na brzegu, gdzie została przekazana załodze.

Podczas działań ratowniczych brały udział jednostki N-5 oraz wodny patrol policji, które zabezpieczały regaty żeglarskie.

Iławski oddział WOPR jest gotowy 24 godziny na dobę, aby nieść pomoc wodniakom na wodach jeziora Jeziorak czy Ewingi oraz wszelkich kanałów jak i przyległych zbiornikach wodnych. Bez względu na porę dnia i nocy oraz warunki pogodowe wodniacy mogą czuć się bezpiecznie. W razie zdarzenia nad wodą, pamiętajmy o numerach alarmowych dedykowanych ratownictwu wodnemu: 984 oraz 601 100 100.


Źródło: WOPR Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wątpiący #2235573 | 89.229.*.* 1 maj 2017 15:46

    "decyzja o z holowaniu łodzi do brzegu", czy poprawną formą nie jest sholowanie, ewentualnie scholowanie? Według słownika obie są poprawne, ale nie napiszemy "o z holowaniu"

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages