Żeromek wybiegał mistrzostwo województwa

2017-04-28 12:19:35(ost. akt: 2017-04-28 10:39:57)

Autor zdjęcia: Arch. liceum

24 kwietnia drużyna lekkoatletów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego - Eweliny Polak i Rafała Szczeciny, wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Mieszanych Biegach Sztafetowych.

Drużyna, składająca się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców, zmagała się z konkurencją w Olecku. Na starcie zameldowała się także drużyna z iławskiej Budowlanki oraz reprezentanci m.in. Giżycka, Olecka, Pisza, Nowego Miasta Lubawskiego i inne (w sumie 9 drużyn).
Sztafeta z Żeromka w składzie (kolejność biegu): Marianna Kapcińska, Julia Olszlegier, Karolina Biel, Renata Rólkiewicz, Ania Kołatka, Sebastian Jakubowski, Łukasz Luliński, Antek Łukaszewicz, Maciek Paliński i Maciek Nowakowski zwyciężyła wszystkie reprezentacje prowadząc od pierwszej (Marianna) do ostatniej (Maciek N.) zmiany. Warto nadmienić, że w niedzielę wieczorem, wskutek problemów zdrowotnych, dwóch członków licealnej drużyny zostało zmienionych. Cała ekipa w 100 % zasłużyła na miano złotych medalistów mistrzostw województwa. Drużyna z Budowlanki zajęła drugie miejsce, jako trzeci na mecie zameldowali się zawodnicy i zawodniczki z Giżycka.

Koło dziennikarskie iławskiego 'Żeromka"