Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Policjanci z Iławy wzięli udział w rowerowym „Wyścigu Pięciu Jezior”

2017-04-26 18:08:02 (ost. akt: 2017-04-26 18:20:28)

Autor zdjęcia: Arch. policji

Iławscy policjanci wzięli udział w rowerowym „Wyścigu Pięciu Jezior – MTB Maraton”, który odbył się w ostatnią niedzielę, 23 kwietnia. Wysokie drugie miejsce (na dystansie 30 km) zajęła w nim Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa iławskiej komendy policji.


W niedzielę odbył się pierwszy Wyścig Pięciu Jezior – Maraton MTB organizowany przez Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji przy współpracy z Nadleśnictwem Iława. Trasa wyścigu rozpoczęła się i kończyła w Iławie, a biegła różnymi duktami leśnymi, drogami gruntowymi oraz nad jeziorami: Jezioro Zielone, Jezioro Radomno, Jezioro Czerwone, Jezioro Brzozy i Jezioro Głębokie. Malownicza trasa wyścigu zachęcała do wzięcia udziału w sportowej rywalizacji na łonie natury. Policjanci iławskiej jednostki, którzy na co dzień muszą dbać o kondycję fizyczną również wystartowali w tym maratonie, aby sprawdzić swoje możliwości.

Na starcie wyścigu stanęło ponad 250 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na 3 dystansach: rodzinnym – 10 km, krótkim – 30 km oraz długim – 50 km.

Rzecznik prasowa policji z drugim wynikiem wśród kobiet
Mł. asp. Joanna Kwiatkowska oficer prasowy iławskiej komendy, prowadząca na co dzień działania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa, uzyskała drugi wynik na dystansie krótkim wśród startujących kobiet.

Joanna Kwiatkowska jest oficerem prasowym iławskiej policji. Na co dzień zajmuje się też profilaktyką społeczną, prowadzi działania edukacyjne w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci, młodzieży  czy osób starszych. Kilka dni przed wyścigiem uczestniczyła w spotkaniu organizowanym przez Port Śródlądowy Iława właśnie na temat bezpieczeństwa rowerzystów, które było na żywo transmitowane w Internecie. W życiu prywatnym policjantka stara się również propagować zdrowy styl życia i  aktywny wypoczynek m.in. jeżdżąc na rolkach czy rowerze. W Wyścigu Pięciu Jezior  - MTB Maraton startowała na dystansie krótkim 30 km, który pokonała w czasie 01:38:37,  zajmując II miejsce w klasyfikacji kobiet w swojej kategorii wiekowej.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages