Pływaczki i pływacy Orki Iława w Giżycku zaliczyli bardzo udany start

2017-04-20 10:44:57(ost. akt: 2017-04-20 10:51:32)

Autor zdjęcia: archiwum Orki Iława

W Giżycku odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie. Reprezentanci Orki Iława podczas dwudniowej imprezy zdobyli łącznie 24 medale!
Start każdej pływaczki i każdego pływaka przybliża trener Orki, Błażej Matysiak:
Liliana Kukiełka zdobyła aż trzy złote medale na 100 i 200 m stylem dowolnym, na 50 m stylem motylkowym oraz srebrny medal na 50 m stylem dowolnym. Lila w klasyfikacji generalnej w jej kategorii wiekowej uplasowała się na drugim miejscu!
Martyna Głąbińska dwa złote medale na 200 i 400 m stylem dowolnym,
Natalia Urbańska brąz na 200 m stylem dowolnym,
Agata Mijas brąz na 50 m stylem dowolnym, bardzo niewiele zabrakło do trzeciego miejsca na 200 m stylem dowolnym, ale po zaciętym wyścigu niestety o mały włos wypadła poza podium kończąc na czwartym miejscu,
Filip Rybiński trzy złote medale na 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym! Filip znacząco poprawił swój rezultat na 200 m, ukończył wyścig z czasem 2'17''13 poprawiając swój rekord życiowy aż o 11 sekund
Kuba Butrykiewicz złoto na 100 m stylem dowolnym, oraz trzy brązowe medale na 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym oraz na 100 m stylem zmiennym. Kuba uplasował się w klasyfikacji open na trzecim miejscu!
Mateusz Krajewski srebrny medal na 200 m stylem dowolnym, brązowy na 50 m stylem dowolnym, oraz tuż za podium na czwartym miejscu na 100 m stylem dowolnym,
Michał Jonowski reprezentant kadry województwa znów okazał się złotym żabkarzem zdobywając trzy złote medale na 50, 100, i 200 m stylem klasycznym oraz czwarte miejsce na 200 m stylem dowolnym,
Mikołaj Musiński piąte miejsce na 50 m stylem motylkowym. Miejsce na podium przegrał o 5 setnych, tak niewiele brakowało,
Patryk Jakubczyk czwarte miejsce na 400 m stylem dowolnym,
Janusz Ciarczyński złoty medal na 50 m stylem motylkowym, srebrny medal na 100 m stylem motylkowym, oraz tuż za podium na czwartym miejsce na 100 m stylem dowolnym,
Oliwier Zielski.... był to niestety jego ostatni występ w barwach naszego klubu, co prawda będzie jeszcze trenował w sekcji pływackiej Orki do końca czerwca, ale od września postanowił spróbować sił w triathlonie. Nie wybrał co prawda jeszcze klubu, ale po 8 latach pływania mam nadzieję, że zmądrzeje i wróci do nas szybko. Podczas swojego ostatniego występu zdobył złoty medal na 400 m stylem dowolnym oraz brązowy na 200 m stylem dowolnym. Życzę mu wszystkiego dobrego.