Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Iławscy karatecy z tytułami mistrzyni i wicemistrza Białorusi!

2017-04-16 10:22:37 (ost. akt: 2017-04-16 10:50:18)
Na zdjęciu od lewej strony Piotr Zalewski, Jakub Zalewski, Wiktoria Witkowska i trener Tomasz Gąska

Na zdjęciu od lewej strony Piotr Zalewski, Jakub Zalewski, Wiktoria Witkowska i trener Tomasz Gąska

Autor zdjęcia: IKKK

Reprezentanci Iławy, Jakub Zalewski i Wiktoria Witkowska, oraz opiekunowie Tomasz Gąska i Piotr Zalewski z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate wzięli udział w międzynarodowym prestiżowym turnieju - "V Otwartych Mistrzostwach Białorusi w Karate Kyokushin - Wiosna nad Niemnem", które odbyły się w Grodnie w przepięknym obiekcie olimpijskim "Arena".

W zawodach wzięło udział 350 zawodników z Ukrainy, Mołdawii, Rosji, Czeczenii, Tunezji, Białorusi i Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a w poszczególnych kategoriach brało udział nawet kilkudziesięciu zawodników. Polska drużynowo zajęła trzecie miejsce, za Rosją i Białorusią, a do osiągnięcia tego sukcesu w dużej mierze przyczynili się karatecy z Iławy.

- Jest to drugi już start na turnieju rangi mistrzostw danego kraju – mówi Gąska, trener w IKKK. - Rok temu Wiki i Kuba oraz brat Kuby, Bartosz Zalewski wrócili z sukcesami z Czech. Tak stało się i tym razem choć stopień trudności był zgoła odmienny – dodaje sensei, który relacjonuje zawody.

- Zawodnicy jak i trenerzy z tak zwanego bloku wschodniego to światowa czołówka w karate kyokushin. Jednak ostatnio zmieniony program szkoleniowy w klubie oraz odbyte obozy pod okiem szkoleniowców z Japonii dały oczekiwany efekt. Jakub Zalewski w kategorii dzieci 8-9 lat do 30 kg zdobył srebro i został wicemistrzem Białorusi. Był to jego najcięższy turniej, były i łzy zwątpienia i chwile euforii, ale to jest właśnie cząstka prawdziwego karateka. Wycinek sportu w drodze do samodoskonalenia się jako człowiek i jako sportowiec to istota tej japońskiej sztuki karate mistrza Oyamy. Jego klubowa koleżanka Wiktoria Witkowska postawiła wszystko na jedną kartę. Jest starsza od Kuby i bardziej doświadczona, co daje silniejszy organizm i psychikę. Dało to zakładany efekt i tym razem Wiki zdobyła upragnione złoto zostając mistrzynią Białorusi w kategorii Juniorek 14-15 lat +55 kg. Najlepszą sprawą w tym turnieju była konfrontacja naszych zawodników z Iławy z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Chciałbym bardzo podziękować Piotrowi Zalewskiemu za wsparcie logistyczne, Iławskiemu Centrum Sportu, Rekreacji i Turystyki za pomoc w transporcie na Białoruś, oraz całej ekipie Polskiego Teamu z ASW Jonkowo, Bushi Team Piaseczno, Zambrowa, Ostródy, którzy pod wodzą Branch Chief sensei Michała Puczko 4 dan z Białegostoku wspierali i dopingowali podczas walk. Składam im serdeczne japońskie Osu! - powiedział iławski szkoleniowiec sensei Tomasz Gąska 1 dan.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages