Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

OSP Rudzienice znów w czołówce. Głosowanie trwa!

2017-04-15 08:00:00 (ost. akt: 2017-04-14 15:33:51)
 Przedstawiciele OSP Rudzienice podczas zeszłorocznej uroczystości w Olsztynie: prezes Adam Kontowski (z lewej), Adrian Wróblewski i Piotr Radzki

Przedstawiciele OSP Rudzienice podczas zeszłorocznej uroczystości w Olsztynie: prezes Adam Kontowski (z lewej), Adrian Wróblewski i Piotr Radzki

Autor zdjęcia: Arch. GO

Strażacy ochotnicy to lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. Przypominamy, że trwa nasz plebiscyt na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną. Aktualnie na pierwszym miejscu jest OSP Rudzienice, na drugim OSP Mątyki a na trzecim OSP Zielkowo.

Wszystkich ochotniczych straży pożarnych na Warmii i Mazurach jest ponad pół tysiąca, z tego prawie 200 znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Niezależnie jednak od tego, to właśnie OSP cieszą się wśród społeczności lokalnych największym zaufaniem. Zakres działalności ochotniczych straży pożarnych to wszystkie odcienie ratownictwa. Strażacy są przede wszystkim przy pożarach, ale także podczas działań na wodzie, w zagrożeniach chemicznych i ekologicznych. Ochotnicze Straże Pożarne zajmują się również sportem, edukacją i wychowaniem oraz kulturą.

To nie wszystko, ponieważ w naszym regionie są także remizy, które pełnią funkcję świetlic wiejskich, a nawet... kaplic, w których odbywają się nabożeństwa. Obok remiz powstają też place zabaw dla dzieci, a także sauny. Nie można zapomnieć także o zespołach muzycznych i orkiestrach.
Integrujemy środowisko, bardzo często w remizach odbywają się imprezy kulturalne, szkolenia czy spotkania kół gospodyń wiejskich — mówi Grzegorz Matczyński, dyrektor zarządu wykonawczego oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie. — Takie plebiscyty pokazują nieznane do końca wszystkim oblicza ochotniczych straży pożarnych. O tym, że strażacy jadą wozem do pożaru i że coraz częściej siedzi w nim kobiet, to wszyscy wiedzą. Nie wiemy natomiast, że w strażnicach odbywa się mnóstwo różnego rodzaju imprez, spotkań i wydarzeń — zaznacza Grzegorz Matczyński.


Rudzienice zebrały laury w zeszłym roku
Przypomnijmy, w ubiegłorocznym Plebiscycie najpopularniejszą OSP na Warmii i Mazurach została OSP Rudzienice. Dyplom, nagroda, gratulacje od władz wojewódzkich – to tylko cześć zaszczytów, które spotkały wówczas OSP Rudzienice, podczas uroczystej Gali Dnia Strażaka w Olsztynie. Adam Kontowski, prezes OSP Rudzienice, osobiście odebrał wtedy statuetkę i dyplom. — To sukces, którego się nie spodziewaliśmy – mówił. Pierwsze miejsce w województwie... Takie zaufanie mobilizuje do dalszych działań. Będziemy chcieli utrzymać ten poziom.
W tegorocznym Plebiscycie głosowanie jeszcze trwa, ale aktualnie właśnie OSP Rudzienice zajmuje pierwsze miejsce.


Głosowanie trwa
Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczynamy 24 lutego. Plebiscyt zakończymy 24 kwietnia 2017 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w powiatach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.

Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł brutto. Głosowanie trwa do 24 kwietnia 2017 roku. do godz. 23.59.

Regulamin: kliknij tutajRANKING REGIONALNY


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages