Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Piłkarskie kadry wojewódzkie korzystają z dobrodziejstw iławskiego stadionu [ZDJĘCIA]

2017-04-13 16:00:26 (ost. akt: 2017-04-19 09:37:58)
Dziś w Iławie odbywała się konsultacja kadry z rocznika 2005

Dziś w Iławie odbywała się konsultacja kadry z rocznika 2005

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Konsultacje oraz mecze piłkarskich kadr województwa warmińsko-mazurskiego powinny teoretycznie odbywać się w Olsztynie, jednak w stolicy regionu brakuje odpowiedniej bazy treningowej. Dlatego kadry podróżują po województwie, teraz korzystają ze stadionu w Iławie.

Iława i stadion przy ulicy Sienkiewicza mają wyrobioną dobrą markę nie tylko w woj. warmińsko-mazurskim. Obiekt posiada trzy pełnowymiarowe boiska (w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią), a w jego sąsiedztwie znajdują się też hale sportowe ("Mechanik" i będąca w remoncie hala miejska), tereny leśne przydatne w treningach biegowych, basen czy też samo jezioro. Wszystko oddalone od siebie o zaledwie kilkaset metrów.

Nie dziwi więc fakt, że Iława uznawana jest za idealne miejsce do przeprowadzenia różnego rodzaju obozów i konsultacji. Może jedyne, czego brakuje, to mały hotelik dla sportowców (ostatnio zwrócił na to uwagę Radosław Burza, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego oraz trener triathlonu w Orce Iława). Miejsc noclegowych w mieście nad Jeziorakiem nie brakuje, ale nie ma za to np. 2-gwiazdkowego hotelu na ok. 50 osób.

Do tego Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji dobrze wywiązuje się z roli organizatora wydarzeń, ostatnim przykładem jest finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju "Z podwórka na stadion — O Puchar Tymbarku".
Rozgrywki przeprowadza Polski Związek Piłki Nożnej, w przypadku naszego regionu odpowiada za nie Warmińsko-Mazurski ZPN. To właśnie w siedzibie wojewódzkiej centrali piłkarskiej zapadła decyzja o tym, aby to w Iławie rozegrać mecze towarzyskie kadry wojewódzkiej z roczników 2003 i 2004 oraz przeprowadzić konsultacje kadry z rocznika 2005.— Teoretycznie takie mecze i konsultacje powinny odbywać się w Olsztynie, jednak stolica regionu nie posiada odpowiedniego zaplecza i obiektów — mówi Marek Łukiewski, prezes WMZPN.
— Dlatego też odbywają się one w innych ośrodkach, do tej pory gościliśmy z kadrami m.in. w Olsztynku, Morągu, Barczewie czy Dobrym Mieście. Teraz korzystamy z gościnności iławian — dodaje prezes.

W środę 12. kwietnia na stadionie miejskim przy ul. Sienkiewicza rozegrano dwa mecze kontrolne kadr WMZPN rocznika 2003 i 2004 z reprezentacją Kujawsko-Pomorskiego ZPN.
Kadra 2004 przegrała 2:5 (bramki: Kaczmarzyk, samobójcza), a kadra 2003 wygrała 6:3 (Sezonienko 3, Didjurgeit, Kowalczyk, Dębek). Dziś w Iławie odbywała się konsultacja kadry z rocznika 2005. W zeszłym tygodniu na naszym portalu informowaliśmy, że drugim trenerem/selekcjonerem tej ekipy został iławianin Tomasz Zakierski. To najmłodsza kadra naszego województwa, której skład dopiero się krystalizuje.

Najbliższe spotkania kadr WMZPN w Iławie:
Mecz z Podlaskim ZPN – U-16 i U-15 – 25 kwietnia
Mecz z Mazowieckim ZPN- U-14 i U-13 – 23 maja
Mecz z Łódzkim ZPN- U-14 i U-13 – 6 czerwca

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.plIławski stadion i jego okolice z lotu ptaka
Fot: archiwum ICSTiR/ Piotr Jakielski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Feliks Rochowicz #2222854 | 46.186.*.* 13 kwi 2017 17:44

    Na problem budowy hoteliku dla sportowców w Iławie, dawno już zwracałem uwagę Panu Burmistrzowi, przy okazji rozbudowy infrastruktury sportowej przy Sienkiewicza 1. Ostatnio złożyłem jako radny interpelację w/s remontu bieżni i położenia tartanowej typu MONDO. Jakże konieczna inwestycja, która wsparła by realizację programu w-f w szkołach, a ponadto podniosła by wartość ośrodka sportowego w szkoleniu, nie tylko naszej młodzieży, w Iławie. Perspektywiczny zamysł o dostrojeniu infrastruktury sportowej z budową części hotelowej przy ośrodku, spełniłoby wymagania na powołanie ośrodka olimpijskiego w Iławie. Uwarunkowania komunikacyjne, przyrodniczo terenowe należą do wyjątkowych w naszym regionie, jak nie w Polsce. Mam nadzieję, iż zdają sobie iławianie sprawę z takiej inwestycji dla zwiększenia popularności miasta. Mamy Spałę, mamy Wałcz, mamy Cetniewo, możemy mieć… Iławę. Tymczasem jest zamysł, by budować kryte sztuczne lodowisko, z wykorzystaniem tylko zimą, zaś dalej ku uciesze nielicznej młodzieży modnych obecnie sportów. Nie wiem na ile będzie popularne, ale czyż nie wystarczą dobre ścieżki do biegania na łyżworolkach; nie przecież do powoływania w sekcji łyżwiarstwa biegowego, czy hokeja, czy łyżwiarstwa figurowego.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages