Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Zryw-Volley rozpoczyna sezon plażowy i zaprasza na treningi

2017-04-11 16:45:40 (ost. akt: 2017-04-11 12:58:39)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Od porządkowania boisk treningowych do siatkówki plażowej przy „Mechaniku” siatkarki i trenerzy MKS Zryw-Volley Iława rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

W sobotę 11 marca, tradycyjnie wyposażona w sprzęt do porządkowania, grupa młodych siatkarek i trenerzy uporządkowali miejsce do treningu siatkówki plażowej, licząc na szybką poprawę pogody, by móc rozpocząć treningi.

Na inauguracyjny trening trzeba było czekać kilkanaście dni, oczekiwanie oczywiście było okupione treningami o akcencie motorycznym, przygotowującym do podjęcia szkolenia na piasku.— W piątek 31 marca, pod nieobecność naszych siatkarek z „Budowlanki” występujących w finale mistrzostw województwa SZS Szkół Ponadgimnazjalnych, ich młodsze koleżanki treningiem na piaszczystych boiskach rozpoczęły sezon plażowy. Pierwsze zajęcia zawsze są trudne, bo trzeba przestawić się na trening w odmiennych warunkach oraz na nowe elementy techniki i taktyki gry — mówi trener Mieczysław Pietroczuk, który dodaje.
— Marcowe porządki to już taka tradycja w naszym klubie, nie czekamy na służby porządkowe, sami sobie przygotowujemy miejsce do ciężkiej pracy. Jesień i zima pozostawiają zawsze swoje naturalne ślady na boiskach przy „Mechaniku” i do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Najbardziej jednak nas boli, jak ludzie nie szanują naszej pracy i zaśmiecają te miejsca. Butelki i puszki oraz pozostałości po wybiegu „czworonogów” to ślady ludzkiej głupoty i braku kultury z którymi musimy się zmierzać. Cieszy mnie najbardziej fakt, że wśród naszych zawodniczek wciąż jest duże zainteresowanie i zapał do treningu siatkówki plażowej. Praca na piaszczystych boiskach to chwile wymagające wiele wysiłku, wyrzeczeń oraz próba charakteru dla trenujących i trenerów. Ciężka praca w zmieniających się warunkach pogodowych, gdy musimy zmierzać się z zimnem, upałem, wiatrem i uciekającym spod stóp piaskiem kształtuje charakter oraz sprawia wiele satysfakcji, gdy po kilku miesiącach ciężkiej pracy stajemy na mistrzowskim podium. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie owocny dla naszych siatkarek, zdając sobie jednocześnie sprawę, że podobnie jak w halowej odmianie siatkówki nasze zespoły plażowe będą bardzo odmłodzone.
Rozgrywki o Mistrzostwo Województwa planujemy rozpocząć tradycyjnie cyklem turniejów w Iławie na początku czerwca 2017 roku. Będzie to pierwszy etap eliminacji do Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej.

UWAGA!
TRWA NABÓR
DO GRUP PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW!

MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY ZRYW-VOLLEY IŁAWA OGŁASZA NABÓR DO GRUPY:
SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW: – uczniowie Szkoły Podstawowej klasy III – VI - zajęcia w każdy poniedziałek i czwartek godziny 17:00 – 18:30
oraz GRUPA MŁODZIKA – uczniowie Gimnazjum klasy I-III - zajęcia wtorek, środa, czwartek i piątek, godziny 16:30 – 18:30,
Zapisy i zajęcia odbywają się w Hali Sportowej „Mechanik” Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie ul. Mierosławskiego 10. Zajęcia prowadzą trenerzy Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczuk.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages