Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Iławscy karatecy startowali w Mazovia Cup. Sukces debiutantów

2017-04-10 13:23:41 (ost. akt: 2017-04-10 13:38:07)
Trener Tomasz Gąska ze swoimi zawodnikami z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate

Trener Tomasz Gąska ze swoimi zawodnikami z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin IKO Mazovia Cup to cykliczna impreza bardzo wysokiej rangi na której nie mogło zabraknąć karateków z Iławy. Do miasta pod Warszawą przybyła ekipa 12 zawodników w składzie: Wiktoria Witkowska, Maciej Korpalski, Zuzanna Harajda, Łucja Szuflitowska, Emil Wiatrowski, Marcel Szuflitowski, Jakub Zalewski, Hanna Wrzodak, Bartosz Zalewski, Igor Stasiorowski, Jakub Wojciechowski, Julian Bartkowski.

W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 465 zawodników z 37 ośrodków z całej Polski.
— Zawody rozegrano na czterech tatami [maty — przyp. red] i stały one na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy fakt, że niektóre kategorie liczyły nawet ponad 20 zawodników — mówi Tomasz Gąska, trener w Iławskim Klubie Kyokushin Karate.— Ciężko przepracowane ostatnie miesiące były sprawdzianem nie tylko dla zawodników, ale i dla mnie jako szkoleniowca, czy wybrana opcja treningowa będzie optymalna dla zawodników. Dodatkowo po raz pierwszy na tak dużych zawodach byłem sędzia głównym maty, co było nie lada wyzwaniem. Myślę, że razem z zawodnikami stanęliśmy na wysokości zadania zdobywając sześć medali na Mazovia Cup w Piasecznie, trzy złote i trzy brązowe — dodaje iławski szkoleniowiec.

Najlepiej spisała się Wiktoria Witkowska, która zdobyła złoto w kategorii Młodziczka 2002-2003 do 60kg nie dając szans zawodniczkom z innych klubów. Rok temu Wiki odpadła po eliminacjach, ale w tym roku pokazała, że wytrwałość to klucz do sukcesu.

Nie lada wyzwanie miał Jakub Zalewski. — W jego kategorii Dzieci młodsze z roczników 2008-2009 do 30kg była ścisła czołówka zawodników, ale ogrom pracy w klubie i w domu dały piorunujący efekt. Wszystkie walki Jakub zakończył przed czasem z ogromną przewagą zdobywając upragnione złoto — chwali swojego zawodnika trener Gąska.

Jeden z najmłodszych zawodników z Iławy, Emil Wiatrowski w kategorii Dzieci młodsze Lekki Kontakt 2010-2011 do 25kg ku uciesze całej ekipy zdobył złoto pokonując wszystkich rywali. Bardzo dobrze spisali się nasi brązowi medaliści. W kategorii Dzieci młodsze 2008-2009 do 25kg trzecia była Łucja Szuflitowska, jej kolega Bartosz Zalewski wśród chłopców w kategorii Dzieci młodsze 2008-2009 do 25kg również stanął na najniższym miejscu podium. Trzecie miejsce, w kategorii Dzieci młodsze (chłopcy) 2000-2009 pow. 35kg wywalczył Jakub Wojciechowski.

— Na uwagę zasługują Łucja i Jakub, były ich to pierwsze tak duże zawody i od razu zakończone sukcesem. Podsumowując, był to bardzo udany występ naszych karateków a dla Jakuba Zalewskiego i Wiktorii Witkowskiej zdany na szóstkę z plusem sprawdzian przed Mistrzostwami Białorusi, na które wkrótce wyjeżdżamy. Chciałbym bardzo podziękować w tym miejscu rodzicom za pomoc podczas turnieju a Andrzejowi Kujawskiemu za bezpieczny transport. Składam im serdeczne japońskie Osu! — podsumował sensei Tomasz Gąska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages